داستین هافمن؛کاش نوازنده پیانو می‌شدم

0
178

بازیگر کهنه‌کار سینمای هالیوود از وضعیت بد این روز‌های دنیای سینما و آرزوهای خود سخن می‌گوید.

داستین هافمن بازیگر افسانه‌ای سینمای هالیوود وضعیت حال حاضر سینما و فیلم‌سازی را بدترین وضعیت در دوران زندگی خود دانست. هافمن که تا کنون ۲ بار برنده جایزه اسکار شده، نگاه اقتصادی به سینما را سبب‌ساز افول کیفیت فیلم‌ها دانست. ستاره ۷۷ ساله سینما گفت :«به گمان من تلویزیون در بهترین وضعیت و سینما در بدترین وضعیتی است که من در طول ۵۰ سال فعالیت خود در این حرفه دیده‌ام.»

این بازیگر با اظهار تاسف از استفاده نادرست از تکنولوژی‌های مدرن فیلم‌برداری، این تکنولوژی‌ها را ابزاری دانست که می‌توان توسط آنها به کارگردان فشار آورد تا فیلم‌برداری را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پایان برساند.

هافمن با اشاره به اینکه این روزها با بودجه کم نمی‌توان انتظار کار خوب داشت، گفت :« فیلم خوبی مانند «فارغ‌التحصیل/the graduate» را در نظر بگیرید. این اثر سینمایی، فیلم‌نامه فوق‌العاده‌ای داشت که برای نوشتنش سه سال زمان صرف شده بود، و یک کارگردان ماهر با بازیگرانی توانا در این پروژه سینمایی همکاری می‌کردند. با اینکه این فیلم یک پروژه کوچک بود، که در یک چهاردیواری با بازیگران فیلم خلاصه می‌شد، اما ۱۰۰ روز زمان برای فیلم‌برداری کار لازم بود.»

هافمن در پاسخ به سوالی در مورد برنامه آینده خود در زمینه کارگردانی گفت :«من از هر موقعیتی که برای این کار وجود داشته باشد، استقبال می‌کنم. هرچند امروزه خوب یا بد بودن عملکرد شما مسئله مهمی نیست، بلکه مسئله مهم درساخت یک فیلم میزان فروش آن است.»

به گزارش خبرآنلاین به نقل از گاردین، هافمن با بیان اینکه نوازندگی پیانو را بیشتر از هر کاری در دنیا دوست دارد، گفت :«متاسفانه آنقدر خوب پیانو نمی‌زنم، که سینما را رهاکرده و مخارج زندگیم را از راه نوازندگی تامین کنم.» او در ادامه گفت، از اینکه به جای بازیگری سراغ نوازندگی نرفته، و یک پیانیست حرفه‌ای نشده، بسیار پشیمان است.

wallpapers111.com