دادگاه تجدیدنظر “میشل پلاتینی” برگزار شد

0
190

دادگاه تجدید نظر برای بررسی حکم صادر شده برای میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا –یوفا-، روز جمعه ۲۹ آوریل، در لوزان سوییس برگزار شد. فعالیت‌های ورزشی میشل پلاتینی، در سمت رییس اتحادیه فوتبال اروپا، به همراه سپ بلاتر، رییس سابق فیفا، از دسامبر گذشته با حکم فیفا به حال تعلیق درآمده است.

میشل پلاتینی، پیش از حضور در دادگاه تجدیدنظر، ضمن ابراز خوش‌بینی نسبت به نتیجه این دادگاه، گفت: اگر در دادگاه تجدیدنظر امروز حقوقم را بار دیگر به دست آورد در مسابقات یورو ۲۰۱۶ حضور خواهم داشت.

میشل پلاتینی، در عین حال تاکید کرد که حکم دادگاه روز جمعه اعلام نخواهد شد. این دادگاه، آخرین مرحله به منظور تجدیدنظر در حکم صادر شده برای میشل پلاتینی است و سپس این پرونده در دادگاه فدرال سوییس مورد بررسی قرار می گیرد. سپ بلاتر، پیش از آغاز دادگاه تجدیدنظر روز جمعه، گفته بود که وی نیز بعنوان شاهد در این دادگاه حضور دارد.

میشل پلاتینی، از سوی فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، به دریافت مبلغ دو میلیون دلار در سال ۲۰۱۱ از سپ بلاتر، رییس وقت فیفا، متهم شده است. سپ بلاتر و میشل پلاتینی، ضمت تکذیب این ادعا، می گویند این مبلغ بر مبنای توافق و در ازای همکاری میشل پلاتینی با فیفا در فاصله سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲ میلادی بعنوان حقوق به وی پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ این ادعا مورد پذیرش فیفا قرار نگرفت و در پی آن میشل پلاتینی به ۸ سال محرومیت از هرگونه فعالیت فوتبالی محکوم شد. این حکم در ماه فوریه به شش سال کاهش پیدا کرد.