دادگاه انقلاب نازنین زاغری را “به ۵ سال حبس محکوم کرد”

0
192

نازنین زاغری که در فروردین ۹۵ توسط اطلاعات سپاه دستگیر شده بود در دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس محکوم شده است. این خبر را خانواده وی تایید کرده‌اند. زاغری همسر خود، ریچارد رتکلیف ،را نیز در جریان صدور حکم قرار داده است.

به گفته بستگان نازنین زاغری او در دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس محکوم شده است.خانواده نازنین زاغری گفته‌اند که حکم محکومیت او در روز سه‌شنبه (۱۶ شهریور/۶ سپتامبر) توسط قاضی صلواتی صادر شده است.

بنا به خبرهای رسیده نازنین زاغری صدور حکم خود را به طور تلفنی به اطلاع همسرش رسانده است. همسر نازنین زاغری، ریچارد رتکلیف که تابعیت بریتانیایی دارد حکم همسرش را بدون اعلام اتهام “احمقانه” خوانده است.

سخنگوی قوه‌قضاییه پیشتر گفته بود که اتهام نازنین زاغر “امنیتی” است. غلامحسین محسنی اژه‌ای درنشستی خبری در خرداد ماه ۹۵ درباره پرونده زاغری گفت: «از بیان جزییات پروند طبق قانون معذورم ولی این پرونده امنیتی است و به تهران ارسال می‌شود و رسیدگی آن در تهران است.»

رئیس کل دادگستری کرمان نیز در ۳۰ خرداد تصریح کرد که به دلیل امنیتی بودن پرونده زاغری، رسیدگی به آن در تهران صورت می‌گیرد.

نازنین زاغری، ۳۷ ساله، سوم آوریل (۱۵ فروردین) در زمان خروج از ایران از سوی اطلاعات سپاه بازداشت شد. جلوی خروج دختر دو ساله او، گابریلا را نیز گرفتند و کودک نزد والدین خانم زاغری نگاهداری می‌شود. نازنین زاغری که تابعیت دوگانه ایرانی- بریتانیایی دارد، برای تعطیلات نوروزی و برای دیدار پدر و مادرش به تهران رفته بود. گذرنامه بریتانیایی دختر او گابریلا نیز ضبط شده است.

نازنین زاغری بلافاصله پس از دستگیری به زندان کرمان منتقل شده و در سلول انفرادی بوده است. او را سپس در ۱۸ مه (۲۹ اردیبهشت) به اتاقی عمومی برده‌اند و سپس اجازه یافت که با خانواده و فرزندش دیدار کند.

به گزارش دویچه وله؛ وکیل خانم زاغری گفته است که به رای صادره شده اعتراض خواهد کرد.