خیز «جنگ ستارگان» به سمت ۲ میلیارد دلار

0
141

جدیدترین محصول کمپانی دیزنی ضمن ثبت فروش یک میلیارد دلاری در گیشه بین‌المللی، فروش جهانی خود را به مرز ۱/۹ میلیارد دلار افزایش داد.

 «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» با فروش ۴۷/۳ میلیون دلاری در هفته میلادی که گذشت، مجموع فروش خارجی به ۱۰/۱ میلیارد دلار افزایش داد.

ساخته علمی تخیلی «جی‌جی آبرامز» در گیشه سینماهای آمریکای شمالی نیز بیش از ۸۵۱ میلیون دلار فروش داشته تا در مجموع و تا به امروز ۱/۸۶ میلیارد دلار در گیشه جهانی (بین‌الملل + آمریکای شمالی) فروخته باشد.

این فیلم هم اکنون پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای آمریکاست و در گیشه جهانی نیز پس از «آواتار» و «تایتانیک» عنوان سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما به نامش ثبت شده است.

با فروش ۹۵/۲ میلیون دلاری «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» در اواین هفته اکران در سینماهای چین این شانس وجود دارد که این فیلم با عبور از فروش ۲/۱۸۶ میلیارد دلاری «تایتانیک» دومین فیلم پرفروش تاریخ سینما پس از «آواتار» (۲/۷۸ میلیارد دلار) شود.

هفتمین قسمت از سری فیلم‌های فضایی «جنگ ستارگان» تاکنون به فروش رکوردشکن ۱۸۶ میلیون دلاری در انگلیس دست یافته و یکی از سه فیلمی است که درسینماهای آلمان به فروش بیش از ۱۰۰ میلیون دلاری دست یافته است.

 فیلم «بازگشته» ساخته «الخاندرو گونزالز ایناریتو» پس از نمایش درخشان و نامزدی در ۱۲ شاخه جوایز اسکار توانست در ۲۵ کشور جهان فروش ۳۱/۵ میلیون دلاری را رقم بزند و مجموع فروش‌اش را به ۵۶/۷ میلیون دلار برساند.

فیلم «جوی» ساخته «دیوید اوراسل» با بازی «جنیفر لاورنس» نیز در ۵۳ بازار خارجی که به روی پرده رفت ۵ میلیون دلار فروخت، در حالی که درام جاسوسی «پل جاسوس‌ها» ساخته «استیون اسپیلبرگ» مجموع فروش خود را در این هفته به ۸۶/۶ میلیون دلار ارتقاء داد.

درام ورزشی «اعتقادنامه» با بازی «سیلومتر استالونه» و «مایکل بی‌. جورن» نیز در هفته میلادی که گذشت ۱۴/۲ میلیون دلار از محل سینماهای ۳۴ کشور جهان بدست آورد و وسترن جدید «هشت نفرت‌انگیز» در ۲۳ کشور جهان ۱۲/۵ میلیون دلار فروخت.

به گزارش ایسنا به نقل از اسکرین دیلی،فیلم «شبح» قسمت جدید مجموعه «جیمز باند» در آخرین هفته‌های اکران جهانی خود توانست فروش ۱/۶ میلیون دلاری در ۵۰ کشور جهان ثبت کند تا فروش خارجی‌اش به بیش از ۶۷۶ میلیون دلار برسد.