خودسوزی یک مرد بدلیل فقر در شورای شهر تهران

0
194
عکس از آرشیو

مردی ۴۰ ساله به دلیل فقر و بی توجهی شهرداری تهران به درخواست های مکرر وی برای دریافت کمک مالی امروز خود را در مقابل دفتر مراجعات مردمی شهرداری تهران آتش زد.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران درخصوص حادثه خودسوزی یک مرد در ساختمان شماره ۲ شورای شهر تهران توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان به نقل از ایسنا، ابوالفضل قناعتی، در این خصوص گفت: براساس بررسی‌های انجام شده مشخص شد که یکی از شهروندانمان برای حل مشکلاتش درخواست مساعدت و وام از شهردار تهران داشته است که شهردار نیز دستور رسیدگی به درخواست این مرد را به قسمت روابط عمومی و ارتباطات مردمی ارجاع داده است.

وی افزود: متاسفانه مسوولان مربوطه وی را مدام به مکان‌های مختلف ارجاع داده و این فرد اذیت شده است و نهایتا این فرد صبح امروز پس از مراجعه مجدد به دفتر ارتباطات مردمی و عدم پاسخگویی مناسب برای بررسی درخواستش، اقدام به خودسوزی می‌کند.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران افزود: این فرد دو دختر داشته و در این حادثه از ناحیه دست، سینه و صورت دچار به میزان ۲۰ درصد سوختگی شده است.

تکذیب ارجاع فرد مذکور به روابط عمومی شهرداری تهران

شهرام گیل‌آبادی رییس مرکز ارتباطات راهبردی و امور بین الملل شهرداری تهران در گفت‌وگو با ایسنا با رد ادعای مطرح شده درخصوص ارجاع فرد مذکور به روابط عمومی شهرداری تهران گفت: این فرد به علت مشکلات روحی دست به خودسوزی زده است و تنها ۱۵ درصد دچار سوختگی شده است.

وی افزود: این فرد به دلایل مختلفی مطالبه پول و وام از شهرداری تهران داشت، در حالی که کمک به چنین افرادی وظیفه دستگاه‌هایی مانند کمیته امداد و بهزیستی است.

رییس مرکز روابط بین‌الملل شهرداری تهران تاکید کرد: بسیاری از شهروندان مطالبه کمک از شهرداری تهران را دارند، در حالی که شهرداری توان برآورده کردن این مطالبات را ندارد چراکه در وظیفه و بودجه شهرداری به شکل گسترده این موضوع دیده نشده است ضمن آنکه فردی که صبح امروز دست به خودسوزی زده است، قبلا از سوی شهرداری تهران کمک اندکی را دریافت کرده بود.

وی درخصوص مشکلات این فرد گفت: بخشی از مشکلات ایشان برای تهیه جهیزیه بوده و برخی مشکلات دیگر که شهرداری تهران کمکی را به این فرد کرده است.

رییس مرکز روابط بین‌الملل شهرداری تهران ادامه داد: شهرداری تهران در فضاهای مختلف و قالب‌های متفاوت برای توانمندی و کمک به برخی اقشار جامعه می‌تواند کمک‌هایی را انجام دهد، ولی کمکی که به شکل بلاعوض باشد جزو وظایف شهرداری تهران نیست و در بودجه این نهاد نیز چنین کمک‌هایی دیده نشده است.