خودروی ۳,۰۰۰,۰۰۰ دلاری مک‌لارن P1 جی.تی.آر با ۹۸۶ اسب‌بخار قدرت

0
197

نمایشگاه خودروی ژنو که این روزها در صدر اخبار صنعت خودرو قرار گرفته، میزبان مجموعه‌ای از هیجان‌انگیزترین خودروها و فناوری‌های صنعت خودرو در سال ۲۰۱۵ / ۱۳۹۳ است.

چه خبری داغ‌تر از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی خودروی ژنو؟ این روزها همه از هشتاد و پنجمین نمایشگاه خودروی ژنو صحبت می‌کنند، نمایشگاهی که یک‌بار دیگر میزبان بزرگ‌ترین و مجرب‌ترین خودروسازان و همچنین کمپانی‌های نوپای این عرصه است. ابرخودروساز انگلیسی مک‌لارن هم مدل P1 GTR را با خود به این نمایشگاه آورده که یکی از هیجان‌انگیزترین خودروهای آماده تولید کمپانی است.

رنگ بدنه و طرح‌های گرافیکی سبزرنگ روی آن به مک‌لارن F1 GTR اشاره دارد. درواقع مدل F1 GTR بزرگ در سال‌های ۱۹۹۵ / ۱۳۷۴ و ۱۹۹۶ / ۱۳۷۵ برای کمپانی مسابقه می‌داد و در مسابقات ۲۴ ساعته له‌مانس در سال ۱۹۹۵ / ۱۳۷۴ افتخار آفرید.

بدون شک رنگ زرد و خطوط سبز برازنده بدنه فیبر کربنی P1 GTR نیز هست. این خودرو به‌طور دقیق نمونه مسابقه‌ای تیونینگ شده و ارتقاءیافته ابرخودروی هیبریدی مک‌لارن P1 است.

در این مدل علاوه بر ایجاد تغییرات در آئرودینامیک که باعث بهبود فرآیند خنک‌سازی و همچنین ارتقای نیروی عمودی شده، شاهد ارتقای موتور نیز هستیم. موتور ۳٫۸ لیتری۸ سیلندر و دوتوربویی بنزینی ۷۸۹ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و به موتور الکتریکی با قدرت ۱۹۷ اسب بخار جفت می‌شود. این موتور الکتریکی از همان ابتدا به کمک موتور اصلی می‌آید.

به گزارش خبرآنلاین؛ ظاهراً قرار نیست GTR حالا حالاها به خیابان‌ها بیاید، اما خریداران می‌توانند تا قبل از به پایان رسیدن سال ۲۰۱۵ برای نخستین بار خودروهای منحصربه‌فرد و سفارشی خود را در پیست کاتالونیا امتحان کنند. قرار است هر خودرو بر اساس علایق راننده تا حدی سفارشی شود. قیمت این خودرو ۱٫۹ میلیون پوند (حدود ۲٫۹ میلیون دلار) اعلام شده است.