خودروی پرنده به زودی به جاده‌ها خواهد آمد

0
136

خودروی پرنده یک شرکت در اسلوواکی برای اجتناب از ترافیک، با استفاده از سوخت بنزین مساحت ۶۹۲ کیلومتر را پرواز می‌کند و با بستن بال‌هایش در فضای عادی پارکینگ جا می‌شود.

سامانه ابداعی که متعلق به شرکتی به همین نام است، کاملا از زیرساخت‌های فناورانه به کاررفته در خودروها و هواپیماها استفاده می‌کند. آخرین نسخه ارائه‌شده این سیستم در واقع سومین نسل خودروی پرنده مزبور است.

مهندسان شرکت AeroMobil از سال ۱۹۹۰ در حال طراحی خودروهای پرنده‌ بوده‌اند و نخستین مدل آن‌ها کاملا عجیب بود و در انجام فعالیت معمولی هم اشکالاتی داشت. بنابراین مبتکران به دنبال ارتقای این فناوری برآمدند به طوری که بتواند در ترافیک جاده‌ای معمول فعالیت داشته باشد.

خودروی جدید در پمپ بنزین‌های معمولی سوختگیری می‌کند و مجهز به موتور Rotax 912 ULS است. این ابداع در هوا به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت و در جاده‌ها به سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

سامانه Aeromobil 3 ظاهر زیبایی داشته، برای هر دوی راننده و مسافر راحت است و عملکرد خودروهای ورزشی را با کیفیت‌های سیستم‌های فوق‌سبک ترکیب کرده است.

به گزارش ایسنا؛ گفته می‌شود نمونه اولیه این فناوری آماده نمایش در «جشنواره پیشگامان» اتریش که در دوم آبان (۲۹ اکتبر) افتتاح می‌شود، است.