خودداری رضا انتصاری از حضور در سالن ملاقات

0
283

رضا انتصاری از دراویش زندانی محبوس در بند ۸ زندان اوین، به دلیل اجبار مسئولین زندان مبنی بر استفاده از لباس فرم زندان، از حضور در سالن ملاقات خودداری کرد.

 رضا انتصاری که بیش از یک ماه است به همراه فرشید یداللهی از دیگر دراویش زندانی به بند زندانیان عمومی منتقل شده است، صبح روز چهارشنبه به علت اجبار مسئولین زندان اوین بر پوشیدن لباس فرم زندانیان، این اقدام را خلاف قوانین و آیین نامه‌های زندان دانست، و از حضور در سالن ملاقات امتناع کرد.

گفتنی است بر طبق آیین نامه شورای طبقه بندی زندان استفاده از لباس زندان برای زندانیان سیاسی عقیدتی مجاز نیست.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از مجذوبان نور، یاد آور می‌شود رضا انتصاری به همراه فرشید یداللهی در اسفند ماه گذشته در پی تحصن و اعتراض برای رسیدگی درمانی به دراویش بیمار همبندی خود، به طور ناگهانی به زندان رجایی شهر کرج تبعید شدند، حدود یک ماه است که علی رغم وعده مسئولین برای بازگشت آن‌ها به بند ۳۵۰ اوین، آن‌ها را به طور جداگانه به بند‌های هفت و هشت زندان اوین که بند زندانیان با جرایم عمومی می‌باشد، منتقل کرده‌اند که این اقدام نیز با آیین نامه سازمان زندان‌ها مبنی بر تفکیک زندانیان بر اساس جرایم نیز سازگار نیست.

رضا انتصاری خبرنگار خراجی صدا سیما است که در سال ۸۸ اخراج و هم اکنون به علت تهیه مستند و فعالیت در سایت مجذوبان نور، به هشت سال و نیم زندان محکوم شده است.