خواهر محمدعلی طاهری: رییس‌جمهور پاسخ دهد که چرا تا کنون برادرم آزاد نشده است؟

0
164

خواهر محمدعلی طاهری، موسس عرفان حلقه و زندانی عقیدتی که در نامه‌ای به رییس جمهور جمهوری اسلامی خواستار «حذف تابعیت ایرانی» خود شده است: «دستگاه قضایی ایران آقای طاهری را به جای رسانده که با همه عشقی که به ایران دارد می‌خواهد تابعیتش از نظام جمهوری اسلامی سلب شود. او دیگر از اجرای عدالت در ایران ناامید شده است. ماههاست به اعتراض‌ها و درخواست‌های او و وکیلش جوابی نمی‌دهند، انگار اصلا او وجود ندارد، او را همین‌طور در زندان بلاتکلیف نگه داشته‌اند و این نقض فاحش حقوق بشر است.»

خانم طاهری با تاکید گفت:‌ «ما از رییس جمهور و یا هر مقام دیگری که مسوولیت بپذیرد درخواست رسیدگی به این سوال را داریم که چرا آقای طاهری تاکنون آزاد نشده است. چرا او در روندی عجیب و غیرقانونی برای چندمین بار به اتهام فساد فی الارض متهم شده و حتی با درخواست آزادی مشروط او نیز موافقت نشده است. چرا او هنوز در زندان است. ما احساس ترحم نمی‌خواهیم ما فقط جواب این سوال قانونی را می‌خواهیم.»

آذردخت طاهری، خواهر آقای طاهری با اظهار اینکه مدت‌هاست به وکلای برادرش نیز پاسخ درستی داده نمی‌شود گفت: «وکلای آقای طاهری از مرداد امسال تاکنون حدود ۹ بار به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر برای روشن شدن تکلیف آقای طاهری مراجعه کردند اما کارمندان شعبه بدون اینکه به آنها جواب وضعیت پرونده طاهری را بدهند به آنها گفته‌اند که ما از آقای طاهری شکایت داریم که چرا به حکمش اعتراض کرده و منجر به تشویش اذهان عمومی شده است. یعنی در ایران حتی نباید به حکم هم اعتراض کرد.»

محمدعلی طاهری، موسس عرفان حلقه که از سال ۱۳۹۰ در زندان اوین به سر می‌برد در نامه‌ای در تاریخ ۲۳ دی ۹۷ از حسن روحانی، رییس جمهور جمهوری اسلامی خواستار موافقت با سلب تابعیتش از ایران شده است. این زندانی عقیدتی در نامه خود با عنوان «درخواست: سلب تابعیت از نظام جمهوری اسلامی» نوشته است: «اینجانب به علت اینکه متجاوز از هشت سال و نیم است که به بهانه‌ها، برچسب‌ها و پاپوش‌های مختلف در اسارت کارشناسان امنیتی ثارالله قرار دارم و با استناد به مدارک پیوست و شکایات متعدد ارائه شده از سال ۹۰ تاکنون و… تحت فشار و تهدید، ظلم و ستم و بی‌عدالتی همه‌جانبه از جمله اقدامات مجرمانه سازمان یافته مقامات قضائی و تبانی آنها با یکدیگر در جهت ترور شخصیتی و فیزیکی قرار داشته و تظلم خواهی من و وکلایم و گروه‌ها و نهادهای داخلی و بین المللی نیز از هیچ طریقی به نتیجه نرسیده،»

آقای طاهری در ادامه نامه خود نوشته است: «دیگر امیدی به برقراری و رعایت «عدالت» در نظام جمهوری اسلامی ایران را ندارم. بنابراین به مصداق آیه شریفه: اِنَّ الَّذین تَوفاهُمُ الملائکَه ظالمی اَنْفسِهِم قالوا فیمَ کُنتُم قالوا کُنَّا مُستَضعَفینَ فِی الارضِ قالوا أَلَمْ تَکُن أرضُ اللهِ واسِعَهً فَتُهاجِرُوا فیها فَاولئِکَ مَأواهُم جَهنَّم و ساءَتْ مَصیراً (نساء۹۷) به حکم وظیفه انسانی و شرعی خود و اجتناب از استضعاف تحمیل شده، بدینوسیله درخواست «سلب تابعیت» خود را از نظام جمهوری اسلامی ایران به آن مقام محترم تقدیم می‌دارد.»

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان به نقل از کمپین حقوق بشر در ایران؛ این زندانی بااظهار اینکه این درخواست را در «واکنش به فقدان عدالت و انحصاری بودن قانون» در ایران می‌داند اظهار امیدواری کرده تا با درخواستش موافقت شود.