خنثی سازی عملیات «تروریستی» سپاه پاسداران در اردن

0
130

روزنامه اردنی «الرای» گزارش داده است که نیروهای امنیتی اردن، اخیرا طرحی که قرار بود توسط یکی از نیروهای وابسته به سپاه قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران اجرا شود را، خنثی کرده است.

بنا بر این گزارش، از این شخص که قصد داشت «عملیاتی تروریستی» در اردن اجرا کند، پس از دستگیری، مقادیر زیادی مواد شدید الانفجار کشف و ضبط شد که در منطقه ای در شمال کشور، جاسازی شده بود.

به گزارش العربیه؛ یک منبع مطلع به روزنامه اردنی «الرای» گفته است که شورای نظامی دادگاه امنیتی کشور به ریاست فاضی نظامی سرهنگ محمد العفیف، دوشنبه ۶ ژوئیه، نخستین جلسه خود را برای محاکمه متهم، برگزار خواهد کرد. این متهم تابعیت دوگانه عراقی-نروژی دارد. او با دو اتهام «در اختیار داشتن مواد شدید الانفجار» و «برنامه ریزی برای عملیات تروریستی در اردن» روبرو است.

این منبع افزوده است، ۴۵ کیلوگرم، مقداد مواد شدید الانفجاری است که از این متهم کشف و ضبط شد؛ این مواد در منزلی در منطقه «ثغره عصفور» در استان جرش، جاسازی شده بود.

این منبع ادامه داده است که این بزرگترین پرونده درباره فعالیت های تروریستی در خاک اردن از حیث مقادیر مواد منفجره ضبط شده، از ۱۰ سال پیش تا کنون است.

جمهوری اسلامی ایران تا کنون به این خبر واکنشی نشان نداده است.