خطر تعطیلی سیمان نائین و بیکاری ۲۷۰ کارگر

0
184

کارگران این کارخانه می‌گویند با قطع ناگهانی گاز، به لحاظ فنی زیان غیرقابل جبرانی به کوره‌های کارخانه سیمان نائین وارد شده و به تبع خرابی کوره‌ها، امنیت شغلی دست‌کم ۲۷۰ نیروی کار این واحد تولیدی تهدید شده است.

بنابرگزارش ایلنا، ماموران اداره گاز شهرستان نائین صبح روز دوشنبه(۴ مرداد) به دلیل انباشت بدهی‌ها وارد کارخانه سیمان نائین شده‌اند و گاز این واحد تولیدی را قطع کرده‌اند.

به‌صورت مشخص از سوی کارگران این واحد تولیدکننده سیمان خاکستری در استان اصفهان گفته می‌شود، قطع گاز سیمان نائین به دلیل بدهی ۶ ونیم میلیارد تومانی این واحد تولیدی به اداره گاز شهرستان نائین انجام گرفته است.

براساس گزارش کارگران این واحد تولیدی، افت فشار گاز افزون بر ۳۰میلیارد ریال خسارت به این واحد صنعتی وارد کرده است، که در صورت تداوم قطعی گاز طی روزهای آینده شاهد تعطیلی موقت کارخانه و بیکاری ۲۷۰ کارگر شاغل در آن خواهیم بود.

به گفته کارگران سیمان نائین در حال حاضر همکاران فنی کارخانه در تلاش هستند مانع افزایش خسارت‌های ناشی از قطعی گاز به کوره‌ها و سایر ماشین‌آلات شوند.

آنان با بیان اینکه این واحد با وجود همه مشکلات در تلاش است به تولید ادامه دهد، در خاتمه گفتند: با وجود آنکه مدیران کارخانه سیمان نائین برای رفع مشکلات ایجاد شده که ناشی از کمبود منابع مالی است، نامه‌های متعددی را به بخش‌ها و نهادهای مختلف دولتی ارسال کرده‌اند‌ اما هنوز به نتیجه قانع‌کننده‌ای دست پیدا نکرده‌اند.