خداحافظی جک نیکلسون با عالم بازیگری به دلیل ابتلا به آلزایمر

0
760

نزدیکان جک نیکلسون می‌گویند او به دلیل از دست دادن حافظه خود از سینما کناره‌گیری کرده است. نیکلسون ۳ سال است در فیلمی بازی نکرده است. او دیگر نمی‌تواند دیالوگ‌های فیلم را به یاد آورد.

 جک نیکلسون، بازیگر برجسته سینما، از دنیای بازیگری و سینما کناره‌گیری خواهد کرد. روزنامه‌ گاردین به نقل از مجله‌ استار که ویژه‌ پوشش اخبار مربوط به ستارگاه سینما ست، دلیل کناره‌گیری یکی از پرافتخارترین بازیگران تاریخ سینما را از دست دادن حافظه گزارش کرد.

نزدیکان این ستاره‌ ۷۶ ساله‌ سینمای آمریکا تایید کردند که نیکلسون در روندی تدریجی دارد حافظه‌اش را از دست می‌دهد.

آنها گفتند دلیل اینکه نیکلسون دیگر توان بازی در فیلم‌ها را ندارد این واقعیت تلخ است که او دیگر نمی‌تواند دیالوگ‌ها را حفظ کند و سر صحنه‌ فیلم‌برداری دیالوگ‌ها را به یاد آورد.به‌نظر می‌رسد که جک نیکلسون به بیماری آلزایمر مبتلا شده است. با این‌حال گاردین گزارش داد جک نیکلسون علی‌رغم اینکه از دنیای سینما و بازیگری خداحافظی کرده، دوست دارد همچنان به عنوان یک چهره‌ مشهور در مجامع عمومی حاضر شود.

به گزارش دویچه وله، یکی از نزدیکان او به مجله‌ رادار گفته است: جک فقط از بازیگری بازنشسته شده است.او علاقه‌ای ندارد که از انظار عمومی دور شود. او می‌خواهد مثل بازیگرانی چون شان کانری با افتخار بازنشسته شود، اما در رویدادهای عمومی و هنری حضور پیدا کند.

با این‌حال ماریا شیریور، مجری شبکه‌ تلویزیونی ان بی سی در برنامه‌ای با موضوع بازنشتگی نیکلسون مدعی شد که دلایل کافی برای خبر بیماری او وجود ندارد و خود نیکلسون نیز علنا اعلام نکرده که از دنیای بازیگری کناره‌گیری کرده است.

جک نیکلسون از سال ۲۰۱۰ دیگر در فیلمی بازی نکرده است. او در این سال در فیلم «از کجا می‌دانی؟»در نقش پدر یک تاجر که با حکم زندان روبروست، ظاهر شد.

Джокер, джек николсон, jack nicholson, актер, улыбка, 1600x1200

نیکلسون در دوسال اخیر تمام پیشنهادهای کاری را رد کرده است. از او جمله پیشنهاد بازی در نقش یک پدر الکلی را که به همراه پسرش راهی سفری برای دریافت جایزه‌ یک میلیون دلاری لاتاری می‌شود رد کرد. بروس درن ۷۷ ساله به جای نیکلسون در این نقش بازی کرد و امسال در جشنواره‌ فیلم کن جایزه‌ بهترین بازیگر مرد را ربود.

جک نیکلسون تابه‌حال برنده‌ ۳ جایزه‌ اسکار شده است. او در کنار دنیل دی لوئیس و والتر برنن تنها بازیگران مرد هالیوود هستند که تا به‌حال سه اسکار کسب کرده و از این نظر رکوردار هستند.

جک نیکلسون تابه‌حال 6جایزه‌ گلدن گلوب نیز دریافت کرده است. او سال ۲۰۰۱ برنده‌ جایزه‌ افتخار «کندی سنتر» شد. نیکلسون همچنین جایزه‌ یک عمر افتخار هنری از انستیتو فیلم آمریکا را کسب کرده است.

«دیوانه‌ای از قفس پرید»، «دوران مهرورزی»، «چاینا تاون»، «درباره اشمیتم، «مسافرم و «رفتگان»، “درخشش” بعضی از مشهورترین فیلم‌های این بازیگر کهنه‌کار هالیوود هستند.