خادم کلیسا امین خاکی در سلولهای انفرادی تحت فشارها و اذیت وآزارهای بازجویان وزارت اطلاعات

0
305

بنابه گزارشات رسیده امین خاکی ،خادم کلیسا در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات اهواز تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار دارد.

خادم کلیسا آقای امین خاکی بیش از ۱ ماه است که در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات اهواز تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان قرار دارد و از آن تاریخ تا به حال از امکان ملاقات با خانواده اش محروم می باشد .

علیرغم اینکه بیش از یک ماه از بازداشت آقای خاکی و ۲ نوکیش مسیحی به نام های حسین بارانی و رحمان بهمن در شهر شوش می گذرد اما اداره اطلاعات شوش به دروغ به خانواده های آنها می گفت که آنها در اداره اطلاعات شوش نگهداری می شوند. در صورتیکه آنها بعد از ۲ روز به سلولهای انفرادی اداره اطلاعات اهواز منتقل شده بودند.

خانواده های آنها در طی این مدت بصورت روزانه به اداره اطلاعات شوش معروف به ستاد خبری مراجعه می کردند ولی مامورین وزارت اطلاعات از وضعیت و شرایط دستگیر شدگان هیچ خبری به خانواده هایشان نمی دادند.

از طرفی دیگر ۲ نوکیش مسیحی به نام های حسین بارونی و رحمان بهمن روز پنجشنبه ۷ فروردین ماه از سلولهای انفرادی اداره اطلاعات اهواز به بند امنیت سالن ۸ زندان کارون اهواز منتقل شدند و همچنان در بلاتکلیفی بسر می برند.

لازم به یاداوری است که ۸ هموطنان مسیحی همراه با خانواده هایشان ۱۴ اسفند ماه کنار رودخانه کرخه شوش به منظور پیک نیک رفته و در حال صرف غذا بودند که با یورش مسلحانه مامورین وزارت اطلاعات مواجه شدند و تمامی آنها را با ضرب و شتم و توهین به سلولهای انفرادی اداره اطلاعات شوش معروف به ستاد خبری منتقل کردند. ۵ نفر از آنها بعد از ساعتها بازجویی و رفتارهای غیر انسانی با وثیقه آزاد شدند ولی آقای امین خاکی خادم کلیسا و حسین بارانی و رحمان بهمن در بازداشت بازجویان وزارت اطلاعات باقی ماندند.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورش مسلحانه ،ضرب و شتم ، دستگیری ، بازرسی و سرقت اموال شخصی ، بازجویی و ادامه بازداشت هموطنانن مسیحی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه ادیان و مذاهب خواستار دخالت برای آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی هموطنان مسیحی دستگیر شده است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۱۲ فروردین ۱۳۹۲ برابر با۱ آوریل ۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه ادیان و مذاهب سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

 

مقاله قبلیتحليلي بر انتخابات شهرداري هاي تركيه؛ پيروزي كه مي تواند فريبنده باشد!
مقاله بعدیوقتی بهار دل انگیز مان را به زمستانی سیاه و منجمد تبدیل نمودیم، چنین شد!
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...