خادم الشریعه کاندیدای ورزشکار اخلاق سال ۲۰۱۶ جهان شد

0
126

از سوی کمیته بین المللی بازی منصفانه، سارا خادم الشریعه به عنوان کاندیدای ورزشکار اخلاق سال ۲۰۱۶ معرفی شد.

 درجریان رقابتهای گرندپری شطرنج زنان جهان در روسیه، سارا خادم الشریعه در یک حرکت اخلاقی مقابل حریف اوکراینی که به دلیل بیماری دوست فرانسوی خود وضعیت روحی مناسبی نداشت، تن به تساوی داد تا حریفش بتواند با توجه به فشار روانی پیش آمده به استراحت پرداخته و سلامتش به خطر نیفتد.

در همان زمان کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان ضمن ارج نهادن به این اقدام منصفانه، اعلام کرد طی مکاتباتی رسمی با کمیته اخلاق IOC و همچنین کمیته بین المللی بازی منصفانه این موضوع را به اطلاع مسئولان آنها خواهد رساند تا ضمن تقدیر از خادم الشریعه وی به عنوان یکی از کاندیدای ورزشکار با اخلاق سال معرفی شود.

بر همین اساس، کمیته بین المللی بازی منصفانه روز گذشته با ارسال نامه ای به کمیته ملی المپیک ایران ضمن تائید حرکت ارزشمند ملی پوش شطرنج باز کشورمان، از کمیته ملی المپیک خواست تا مدارک ثبت نام سارا خادم الشریعه را به عنوان یکی از کاندیداهای دریافت جایزه اخلاق سال ۲۰۱۶ میلادی به این کمیته ارسال نماید.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک، بدین ترتیب با توجه به اقدامات انجام شده از سوی کمیته ملی المپیک و تائید کمیته بین المللی بازی منصفانه، سارا خادم الشریعه یکی از کاندیداهای ورزشکار با اخلاق سال ۲۰۱۶ میلادی می باشد که شانس زیادی هم برای دریافت این عنوان ارزشمند دارد.