حکم ۳۴۵ صفحه‌ای حسین هدایتی منتشر شد

0
160

 متن کامل حکم حسین هدایتی معروف به عابر بانک پرسپولیس و ۱۰ متهم دیگر این پرونده در ۳۴۵ صفحه منتشر شد.

 غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه هفته گذشته در سومین نشست خبری خود از صدور حکم هدایتی خبر داد و گفت: حسین هدایتی به تحمل ۲۰ سال حبس، محرومیت دائم از بکارگیری در خدمات دولتی، رد مال معادل ۴۸۸ میلیارد تومان به نفع بانک سرمایه و تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی محکوم شده است.

وی افزود: سید مهدی موسوی نژاد متهم دیگر این پرونده به جرم مشارکت در اخلال نظام اقتصادی کشور به تحمل ١۵ سال حبس، محرومیت دائم از مشاغل دولتی، استرداد ۹۳ میلیارد تومان در حق بانک سرمایه و ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی است.

اسماعیلی افزود: علی اکبر یقینی به جرم معاونت در اخلال نظام اقتصادی به ۱۰ سال حبس، محرومیت دائم از مشاغل دولتی محکوم شده است. همچنین مجتبی کیان پیشه به جرم معاونت در اخلال در نظام اقتصادی به پنج سال حبس محکوم شده است.

به گزارش قوه قضاییه با آغاز برگزاری دادگاه‌های ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی، پای متهمان اقتصادی که با رانت و کلاهبرداری و رشوه توانسته بودند اموال بیت المال را به یغما ببرند، به این دادگاه باز شد.

یکی از این متهمان اقتصادی که در تاریخ ۶ اسفند رسانه‌ها از دادگاهی شدنش خبر دادند، حسین هدایتی دولابی بود.

بر اساس اخبار منتشر شده این فرد در تاریخ هشتم اسفندماه به همراه ۱۰ متهم دیگر یعنی سید مهدی موسوی نژاد، محتبی کیان پیشه، علی اکبر یقینی، حسین شریعتی، امیر توللی، احمد رفیعی، مهدی فتحی، حسین حدادان، نورالدین مقصودیانی، هانیه پهلوان باید در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم و مفاسد اقتصادی حاضر شده و به سوالات قاضی مسعودی مقام پاسخ داده و در برابر کیفرخواست صادره از خود دفاع می‌کردند.

هشتم اسفندماه سال ۹۷ اولین جلسه رسیدگی به اتهام هدایتی و سایر متهمان آغاز شد و نماینده دادستان اتهامات هدایتی را اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق وصول کلان از بانک به میزان ۵۸۶ میلیارد و ۹۳۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از طریق ۸ شرکت صوری، پنج فقره خیانت در امانت به میزان ۴۲۰ میلیارد تومان از طریق تسهیلات در قالب مشارکت مدنی، پولشویی به میزان ۵۸۶ میلیارد و ۹۳۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از مجرای تسهیل و اخذ تهسیلات و تملک غیر مستقیم این وجوه عنوان کرد.

با برگزاری ۶ جلسه از دادگاه و اخذ دفاعیات متهمین پرونده در نهایت اسدالله مسعودی مقام رئیس این دادگاه در ۲۵ فروردین سال جاری ختم رسیدگی را اعلام کرد و گفت که یک هفته برای تحویل لوایح فرصت وجود دارند و پس ازآن اقدامات لازم جهت صدور رأی انجام خواهد شد.

ایرنا گزارش داد؛ با پایان یافتن ۶ جلسه رسیدگی به اتهامات هدایتی و دیگر متهمان، خبرنگاران پیگیر حکم نهایی این دادگاه بودند که قاضی مسعودی مقام در حاشیه یکی از جلسات دادگاه در جمع خبرنگاران حاضر شد و اعلام کرد که حکم این پرونده صادر شده و به زودی توسط سخنگوی دستگاه قضا به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.