حکمرانی میمون‌ها بر گیشه سینمای جهان

0
137

فیلم «طلوع سیاره میمون‌ها» به لطف فروش ۴۷ میلیون دلاری در چین، پرفروش‌ترین فیلم این هفته سینماهای جهان شد.

فیلم اکشن و علمی تخیلی «طلوع سیاره میمون‌ها» در اولین هفته نمایش در سینماهای چین به فروش فوق‌العاده ۴۷ میلیون دلار دست یافت تا ضمن کسب عنوان پرفروش‌ترین فیلم این هفته سینمای جهان، میزان فروش خارجی خود را به بیش ۴۰۰ میلیون دلار ارتقا دهد.

فیلم «طلوع سیاره میمون‌ها» در این هفته در مجموع موفق به فروش ۵۱/۲ میلیون دلاری شد تا با کسب ۴۰۸ میلیون دلار با فروش ۳۰۵ میلیون دلاری قسمت اول این فیلم در سال ۲۰۱۱ اختلاف زیادی ایجاد کند.

تاکنون تنها فیلم‌های «مرد آهنی ۳» و قسمت سوم و چهارم «ترانسفورمرها» توانسته‌اند فروش بیشتری در روز آغازین نمایش در سینماهای چین بدست آورند.

«طلوع سیاره میمون‌ها» تاکنون به مجموع فروش جهانی ۶۱۱ میلیون دلار دست یافته است و به زودی در ژاپن و ونزوئلا نیز به روی پرده خواهد رفت.

قسمت دوم انیمیشن «چگونه اژدهایتان را تربیت کنید» با فروش ۱۰.۵ میلیون دلار نیز این هفته توانست مجموع فروش خارجی خود را به بیش از ۲۰ میلیون دلار رساند.

فیلم اکشن «لوسی» ساخته جدید «لوک بسون»، کارگردان سرشناس فرانسوی با بازی «اسکارلت‌ یوهانسون» که هفته گذشته صدرنشین گیشه سینماهای جهان بود با فروش ۲۷ میلیون دلاری در ۴۸ کشور جهان در این هفته مجموع فروش بین‌المللی و جهانی خود را به ترتیب به ۱۰۷ و ۱۵۰ میلیون دلار ارتقاء داد.

این فیلم اکشن و هیجانی با فروش ۴.۳ میلیون دلاری در صدر فروش سینماهای مکزیک قرار گرفت و ۲.۴ میلیون دلار نیز در برزیل فروخت. همچنین این فیلم با فروش ۲.۶ میلیون دلاری در ژاپن پرفروش‌ترین فیلم هالیوودی در این کشور آسیایی شد.

فیلم علمی تخیلی و هیجانی «نگهبانان کهکشان» نیز با رقم زدن فروش ۱۹.۷ میلیون دلار در ۶۸ کشور جهان به مجموع فروش خارجی ۲۷۳ میلیون دلار دست یافت و در گیشه جهانی (آمریکای شمالی+ گیشه بین‌المللی) به فروش بالغ بر ۵۴۷ میلیون دلار رسید.

«لاک‌پشت‌های نینجا» محصول جدید کمپانی پارامونت توانست در این هفته ۱۳ میلیون دلار در سینمای ۴۳ کشور جهان دست یابد تا مجموع فروش خود را به بیش از ۱۱۲ میلیون دلار ارتقاء دهد.

به گزارش ایسنا؛ فیلم پرفروش «ترانسفورمرها: عصر انقراض» نیز این هفته با اضافه کردن ۲.۶ میلیون دلاری به مجموع فروش ۸۲۸ میلیون دلار رسید.

www.chud.com