حمله نیروهای امنیتی به منزل بهنام ابراهیم زاده و ضرب و شتم خانواده

0
203

در پی حمله روز هفتم تیرماه ۱۳۹۳ نیروهای امنیتی به منزل بهنام ابراهیم زاده ، فعال کارگری، مدافع حقوق کودکان  و زندانی سیاسی ، ” کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ” ، بیانیه شماره ۲۵ خود را منتشر کرد.

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان؛ مشروح این بیانیه که برای سحام ارسال شده است به شرح زیر است:

کارگران ، مردم آزاده

بهنام ابراهیم زاده ، کارگر زندانی ، که چند سال از حبس خود را پشت سر گذاشته است ، درحمله به بند ۳۵۰ زندان اوین مورد ضرب و شتم ماموران امنیتی قرار گرفت و بعد از آن ایشان را به بند ۲۰۹ جهت بازجویی انتقال دادند. در این رابطه یک پرونده برای بهنام تشکیل دادند و از آن روز ممنوع الملاقات می باشد.

دیروز هفتم تیر ماه ۱۳۹۳ از سوی مسئولان زندان با خانواده بهنام تماس می گیرند و از خانواده بهنام می خواهند تا جهت ملاقات بهنام به زندان مراجعه کنند.

خانواده بهنام ساعت ۹ صبح روز یکشنبه هشتم تیرماه ، جهت ملاقات با بهنام به زندان مراجعه می کنند و بعد از اینکه ملاقات تمام می شود ۶ نفر از ماموران لباس شخصی ، همسر و فرزند بهنام ابراهیم زاده را به گروگان می گیرند و همراه چند ماشین به خانه بهنام ابراهیم زاده حمله می کنند و کلیه وسایل منزل این کارگر زندانی را با خود حمل و آن را مصادره می کنند.

ماموران امنیتی ، نیما ابراهیم زاده پسر بهنام را که ۱۵ سال سن دارد و تمام جهان از مریضی ایشان اطلاع دارد ، تحت فشار قرار می دهند که مدارک پدرش از جمله فلاش هایش را تحویل آنان دهد.

قابل ذکر است که همراه ماموران ، فیلم بردار هم حضور داشت و از منزل بهنام فیلم برداری می کردند تا در میان مردم محله آنان را بی حرمت کنند.

ماموران بعد از اینکه چند ساعت منزل بهنام را تفتیش و تخریب کردند ، ساعت ۴ منزل او را ترک کردند. در این بازرسی همسر و فرزند بهنام را تهدید کردند و آنان را تحت فشار قرار دادند که” هر کاری کرده اند به آن اعتراف کنند”.

ماموران بعد از بازرسیِ کلیه لوازم منزلِ آن کارگر زندانی ، کامپیوتر ، وسایل جانبی آن و ماهواره را با خود بردند. هم چنین کلیه مدارک شناسایی از جمله مدارک هویتی خانواده ، کارت های بانکی و شماره حساب را ثبت و با خود برده اند.

کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ، ضمن محکوم کردن این حرکت غیر انسانی‌ ماموران امنیتی با خانواده بهنام ابراهیم زاده از جمله ؛ برخورد غیر انسانی با نیما ابراهیم زاده را محکوم و علیه کسانی که حکم بازرسی منزل بهنام ابراهیم زاده را صادر کرده اند ، شاکی و هر گونه عواقب بعدی برای پسرش (نیما) را بر عهده ماموران تفتیش کننده و مسئول صادر کننده حکم بازرسی به منزل بهنام ابراهیم زاده می داند.

ما اعضای کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده از تمام تشکل های کارگری و کارگران می خواهیم که در مقابل این یورش سکوت نکنند و از هر طریقی که برایشان میسر است اعتراض خود را طرح کنند.

هشتم تیر ماه ۱۳۹۳