حمله نمایندگان به علی مطهری

0
133

نطق امروز علی مطهری در مجلس با حاشیه‌های زیادی همراه بود تا آن حد که ابوترابی دستور به تعطیلی صحن علنی مجلس را داد.

 علی مطهری که در خصوص حوادث سال ۸۸ و برخورد صداوسیما صحبت می‌کرد٬ به انتقاد از صداوسیما پرداخت چراکه به اعتقاد وی این رسانه در موضوع ۹دی راه افراط را در پیش گرفته بود و بر طبل تفرقه می‌کوبید. صحبت‌های مطهری در ادامه به موضوع حصر اختصاص داشت که دیدگاه‌های مطهری به مذاق نمایندگان خوش نیامد تا ادامه نطق او با فریادهای نمایندگان همراه شود.

بر اساس این گزارش٬ علی مطهری در جلسه علنی امروز در نطق میان‌دستور خود با تبریک میلاد پیامبر اسلام با اشاره به عملکرد سازمان صداوسیما گفت: متاسفانه صداوسیما در این‌باره در مقایسه با بزرگداشت جشن ملی چون نوروز٬ بسیار ضعیف عمل کرده است.

مطهری در ادامه نطق خود به حصر کروبی و موسوی و زهرا رهنورد اشاره کرد و گفت: این موضوع بر اساس قانون‌اساسی غیرقانونی است.

ادامه نطق مطهری با تذکر ابوترابی همراه بود که علی مطهری گفت بهتر است آقای ابوترابی این تذکر را پس از نطق به من می ‌داد. صحبت‌های ابوترابی٬ آغاز فریاد‌های نمایندگان بر سر مطهری بود که او را فتنه‌گر و منافق می‌خوانند.

در میان صحبت‌های مطهری در حالیکه میکروفن او برای ادامه نطق هفت دقیقه‌ای باز شده بود٬ نمایندگان با فریادهای مکرر دو دو اجازه شنیدن صدای مطهری را ندادند و مطهری توضیح داد که رایش در سال ۸۸ به محسن رضایی بوده است.

در این میان برخی از نمایندگان مجلس علیه این موضوع شعارهای “مرگ بر فتنه‌گر” و “مرگ برمنافق” سر دادند و نطق مطهری را قطع کردند.

پس از اینکه علی مطهری در نطق میان دستور خود از غیرقانونی بودن حصر صحبت کرد٬ تعدادی ازنمایندگان با سر دادن شعار مرگ بر فتنه‌گر و مرگ بر منافق به سمت مطهری هجوم بردند.

این در حالی است که تعدادی از نمایندگان سعی داشتند علی مطهری را از پشت تریبون پایین بکشند٬ اما علی مطهری همچنان قصد داشت به نطق خود ادامه دهد.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از ایلنا؛ با ادامه صحبت‌های مطهری، جمع زیادی از نمایندگان دور وی که در جایگاه ناطق ایستاده بود حلقه زدند.

این درگیری بین فتح‌الله حسینی و اکبریان نماینده‌های حاضر در صحن با علی مطهری نماینده تهران پیش آمد.

محمدحسن ابوترابی‌فرد پس از برهم خوردن نظم مجلس که ریاست صحن را برعهده داشت تنفس کوتاهی را اعلام کرد تا بیش از این جو متشنج نشود.

بعد از این جریانات خبرنگاران از صحن علنی مجلس به بیرون هدایت شدند.

در ادامه این ماجرا محمدحسن ابوترابی فرد اعلام کرد که مطرح کردن این نوع صحبت‌ها در فضای کنونی مجلس مصلحت نیست و شما نیز باید شان نمایندگی خودتان را حفظ کنید و در این راستا با همه نمایندگان همکاری و هماهنگی داشته باشید.

 در این اتفاق تعدادی از نمایندگان همچون نادر قاضی‌پور٬ نعیمی رز٬ حاجی دلیگانی و موسوی‌نژاد پای تریبون جمع شده و با شعار مرگ بر فتنه‌گر خواهان پایان نطق مطهری شدند.

گفتنی است عابد فتاحی در این درگیری جلوی مطهری ایستاده بود تا نگذارد نمایندگان به مطهری نزدیک شوند.

 به خبر تکمیلی توجه فرمائید..