حمله سایبری آمریکا به سامانه تسلیحاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

0
480

ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه حملات سایبری‌ای را بر علیه سامانه تسلیحاتی ایران انجام داده است.

براساس گزارش‌ رسانه‌های آمریکا، این حمله در همان روزی که دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده آمریکا از حمله به نقاطی در خاک ایران منصرف شد، رخ داده است.

به گزارش بی بی سی نشریه واشنگتن پست نوشت که این حمله سایبری موجب از کار افتادن سیستم‌های کامپیوتری کنترل تجهیزات شلیک موشک‌ و راکت‌ شده است.

نیویورک تایمز هم نوشت که این حمله سایبری در تلافی سرنگونی پهپاد تجسسی آمریکا توسط جمهوری اسلامی و همچنین حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان که آمریکا، ایران را عامل آن معرفی می‌کند، بوده است.

لازم به ذکر است که جمهوری اسلامی دست داشتن در حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان را تکذیب کرده است.

ایالات متحده آمریکا همچنین تحریم‌های بیشتری، که دونالد ترامپ آن را “بسیار شدید” خواند، بر علیه ایران به اجرا در خواهد آورد.

ترامپ گفت که تحریم‌ها برای این است که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند و فشار اقتصادی بر ایران ادامه پیدا خواهد کرد تا تهران مسیرش را عوض کند.

این رسانه‌ها بیان داشته اند، این حمله چند هفته پیش برنامه‌ریزی شده بود و قرار بود که پاسخی باشد به حمله به نفت‌کش‌ها که در دریای عمان اتفاق افتاد.

هدف اصلی این حمله سایبری تسلیحات نظامی ایران که توسط سپاه پاسداران استفاده می‌شود بوده است. تسلیحاتی که به گفته آمریکا در سرنگونی پهپاد ایالات متحده و حمله به نفت‌کش‌ها مورد استفاده قرار گرفته شده.

به نوشته واشنگتن پست و خبرگزاری آسوشیتدپرس این حمله سایبری موجب از کار افتادن سیستم تسلیحاتی ایران شده است.