حملهٔ شدید قلبی رضا انتصاری؛ ممانعت مسئولین بهداری زندان از اعزام وی به مراکز درمانی تخصصی

0
129

رضا انتصاری از دراویش زندانی نیمه شب گذشته در پی حملات مکرر و شدید قلبی چند بار به بهداری بند ۸ عمومی اوین منتقل اما نه تنها به دلیل عدم حضور پزشک، مورد معاینه قرار نگرفت و به دلیل نداشتن امکانات و تجهیزات، گرفتن نوار قلب هم میسر نشده است، بلکه پرستار حاضر در بهداری نیز با اعلام اینکه در شیفت من هیچکس به مراکز درمانی تخصصی اعزام نخواهد شد، از رسیدگی به وضعیت این درویش زندانی خودداری کرد و او را به بند عودت داد.

بر اساس گزارش‌های رسیده حتی مأمورین مراقب از اعزام وی به بهداری نیز ممانعت می‌کردند که با دخالت یکی از مسئولین کشیک زندان این درویش به بهداری منتقل اما با بی مهری و عدم رعایت اخلاق حرفه‌ای از سوی مسئولین وقت بهداری مواجه شد.

بر اساس این گزارش؛ رضا انتصاری در حال حاضر وضعیت جسمی نامناسبی دارد و عدم رسیدگی و اعزام وی به مراکز درمانی تخصصی می‌تواند عوارض احتمالی جانی برای وی در پی داشته باشد.

به گزارش مجذوبان نور؛ این درویش زندانی به دلیل ابتلا به بیماری قلبی عروقی و نوسان مکرر فشار خون، چندین بار تاکنون و به دستور پزشکان معالج ضرورت پیگیری درمانش در مراکز تخصصی خارج از زندان مطرح بوده اما هر بار با بهانه‌های الزام به استفاده از لباس فرم و دستبند از اعزام وی جلوگیری شده است.