حق پخش فیلم قهرمان اصغر فرهادی را آمازون استودیوز خرید

0
249

ورایتی نوشت؛ آمازون با خرید امتیاز فیلم جدید اصغر فرهادی، آن را در آمریکا پخش می‌کند.

«قهرمان» جدیدترین فیلم اصغر فرهادی که در شیراز ساخته شده اکنون در مرحله پس از تولید است و آمازون قصد دارد اواخر سال و در فصل جوایز ۲۰۲۲ این فیلم را راهی سینماها کند.

«قهرمان» از فیلم‌هایی است که انتظار می‌رود در جشنواره کن امسال حضور داشته باشد. هنوز جزییاتی درباره موضوع این فیلم منتشر نشده است.

فرهادی پس از ساخت «جدایی» فیلم برنده خرس طلای برلین، این فیلم را بار دیگر در ایران و به زبان فارسی ساخته است. وی با «جدایی» و «فروشنده» جایزه اسکار بهترین فیلم بین‌المللی را دریافت کرده است.

آمازون پیشتر امتیاز «فروشنده» فرهادی را نیز خریده بود و این دومین فیلم فرهادی است که آمازون امتیاز پخشش را به دست آورده است. «فروشنده» اولین بار در جشنواره کن ۲۰۱۶ اکران شد و دو جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد را برای شهاب حسینی دریافت کرد. «فروشنده» نامزدی بفتا و گلدن گلوب را هم به دست آورد.

«همه می‌دانند» فیلمی بود که فرهادی با بازی پنه لوپه کروز و خاویر باردم پیش از «یک قهرمان» ساخته بود و با آن جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ را افتتاح و ۸ نامزدی در جوایز گویا اسپانیا کسب کرد.

خبرگزاری های هنری داخلی خبر دادند؛ فیلم «قهرمان» با همکاری آلکساندر مالت-گای در مومنتو فیلمز ساخته شده است که تولیدکننده سه فیلم آخر این کارگردان نیز بود.