حشمت مهاجرانی؛ در فوتبال ما نه پول داریم، نه برنامه، نه مدیریت

0
105

سرمربی سابق تیم ملی ایران گفت: واقعیت این است که تیم‌های ما نتایج خوبی در لیگ قهرمانان آسیا نگرفته‌اند و اگر شکستی باشد، این شکست را از خودمان خوردیم نه از حریفان.

حشمت مهاجرانی در خصوص وضعیت تیم‌های ایرانی در آسیا اظهار داشت: در همه سال‌های اخیر فوتبال مشکل ضعف و برنامه‌ریزی در ساختار دارد که اخیراً مشکلات اقتصادی هم به آن اضافه شده است و جمیع این مشکلات مانع از نتیجه‌گیری ما در آوردگاه‌های آسیایی می‌شود.

وی بیان داشت: کجای دنیا دیده‌اید که در آستانه مهمترین رویداد باشگاهی در سطح قاره ۳ تیم از ۴ تیم دست به تغییر سرمربی بزنند و دو تیم از سه تیم هم مربیانی را به خدمت بگیرند که از کم‌ترین تجربه بهره مند هستند. با این شرایط مگر می‌توان انتظار نتیجه گرفتن داشت؟

سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین تصریح کرد: فوتبال ایران همیشه دو امتیاز مثبت نسبت به حریفان آسیایی‌اش داشته که اولین امتیاز تماشاگر بود که متاسفانه در این دوره از بازی‌ها از آن محروم هستیم و امتیاز دوم هم متوسل شدن به غیرت و تعصب بازیکنان. مثل اکثر مواقع در روز آخر دور گروهی مسابقات باز هم کار برای صعود به غیرت و تعصب بازیکنان کشید و باید از این فاکتور استفاده کنیم.

کارشناس فوتبال گفت: در آسیا کشورهای پیشرفته در فوتبال سرمایه گذاری خوب می‌کنند، برنامه‌ریزی مناسب دارند و از مدیران کاربلد و مجرب بهره می‌برند. سه فاکتوری که عامل پیشرفت فوتبال در آن کشورها شده و ما کمتر از آن بهره‌مند هستیم.

مهاجرانی تصریح کرد: پرسپولیس بیشترین امید را برای صعود داشت که آن هم با یک شکست به شرایط متزلزلی رسید. استقلال هم که دو چهره دارد و بستگی دارد مقابل حریفانش کدام روی این تیم را ببینیم. اگر روز خوب باشد هر تیمی را شکست می‌دهد و اگر روز بدش باشد که مقابل هر حریفی آسیب پذیر است.

حشمت مهاجرانی در ادامه خاطرنشان کرد: سپاهان هم قبل از شروع دوباره بازی‌ها شانس خوبی داشت که خودشان این شانس را از بین بردند. از شهرخودرو هم از همان ابتدای لیگ قهرمانان به دلیل تجربه اندکش در این مسابقات و بضاعتش انتظار خاصی نمی‌رفت.

سرمربی سابق تیم ملی خاطرنشان ساخت: هنوز دو تیم شانس صعود دارند و البته نباید نقش حوادث پیش بینی نشده را هم نادیده گرفت. اگر این دو تیم صعود کردند که چه بهتر. اما اگر استقلال و پرسپولیس هم از صعود به مرحله بعد باز بمانند فوتبال ما شکست بزرگی خورده است.

به گزارش مهر؛ شکستی که باید گفت از حریفان دریافت نشده و بیشتر حاصل عملکرد خودمان بوده است.