حسین شریعتمداری؛ برادرتان را موسوی کشت و باید هم می‌کشت

0
130

سخنرانی مدیر مسوول روزنامه کیهان به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه صنعتی شریف، با اعتراضات پی‌درپی جمعی از دانشجویان نسبت به حضور وی در دانشگاه به دیالوگ اعتراضی دو طرف نسبت به عملکردشان منتهی شد.

 حسین شریعتمداری که به مناسبت روز دانشجو به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل در دانشگاه صنعتی شریف حضور یافته بود، در ابتدای سخنانش با واکنش تعدادی از دانشجویان روبه رو شد که شعارهایی نظیر «دانشگاه بیدار است از دروغگو بیراز است» مواجه شد و اظهار کرد: ما از آن بیدهایی نیستیم که با این بادها بلرزیم.

تعدادی از دانشجویان با طرح شعارهایی مانع سخنرانی شریعتمداری بودند و خروج وی از دانشگاه را خواستار شدند که مدیرمسوول روزنامه کیهان در پاسخ به آن‌ها گفت: ما بچه تهران هستیم، گم نمی‌شویم شما بروید و به فکر خود باشید.

وی از دانشجویان خواست که شعار مرگ بر اسرائیل را بگویند و ادامه داد: عده‌ای به دنبال این هستند که ما صحبت نکنیم، اما خوب بنده صحبت‌هایم را مطرح می‌کنم.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به آیه‌ای از قرآن گفت: قرآن صراحتا گفته است که “ای پیغمبر این‌ها در کنار خانه خدا با کف و سوت نمی‌خواهند اجازه دهند صدای اسلام و مسلمین به جایی برسد”.

به گزارش ایسنا، برخی دانشجویان در واکنش به این اظهارات شعار «نصرمن‌الله و فتحاقریب» را به همراه شعاری علیه روزنامه کیهان سر دادند.

وی خطاب به دانشجویانی که شعار آزادی برخی افراد را سرمی‌دادند، گفت: جناب روحانی به آزادی آن‌ها هم راضی نیست، چون راضی نیست دولتش تحت فشار اسرائیل قرار گیرد.

برخی از دانشجویان در واکنش به این اظهارات شعار دادند: «روحانی مچکریم» و شریعتمداری ادامه داد: همه اسناد موجود حکایت از این دارد که این‌ها در ارتباط مستقیم با اسرائیل هستند هرکسی شک دارد بیاید اسناد را ببیند و بخواند.

عده‌ای از دانشجویان شعار دادند «آزادی اندیشه با هو کردن نمی‌شه».

شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آقایان اصلاحات! هفت‌درصد رای که این همه سروصدا ندارد، شما اگر رای داشتید کاندیدای‌تان قهر نمی‌کرد، برود. شما مجبور بودید به روحانی بچسبید. اصلاحات قصد داشت از روحانی به عنوان یک پل استفاده کند، اما تا الان روحانی اجازه نداده است. حزب‌الله تا زنده است اجازه نمی‌دهد ستون پنجم آمریکا، انگلیس و اسرائیل روحانی را تحت فشار قرار دهند.

عده‌ای از دانشجویان شعار دادند: «مرگ بر طالبان چه در کابل چه تهران».

شریعتمداری هم پاسخ داد: این طالبان کسی است که وقتی آمریکا می‌خواست به افغانستان حمله کند، اصلاح‌طلبان می‌گفتند بروید و از طالبان حمایت کنید ،اما طالبانی‌ها خجالت بکشید. طالبان و اصلاحات دو لبه یک قیچی هستند که یک لبه‌اش دست آمریکاست. من برای این حرفم سند دارم مگر شما نبودید که می‌گفتید بروید کنار طالبان، مگر شما نمی‌گفتید که صدام خالدبن ولید است، برویم از وی حمایت کنیم اما بدانید که شما در دامن طالبان هستید.

در حالی که دانشجویان به شعارهای خود ادامه می‌دادند و هو می‌کردند مدیر مسوول کیهان سخنان خود را این‌گونه ادامه داد که شما فقط سروصدا می‌کنید، من سند می‌دهم.

وی افزود: طالبان در فتنه ۸۸ از اصلاحات حمایت می‌کرد مگر غیر از این است که عبدالمالک ریگی حاضر شده و به صراحت گفت که زندانیان فتنه را آزاد کنید تا من اسرای نیروی انتظامی را آزاد کنم. نمی‌توانید این موضوع را انکار کنید، شما دستتان به خون مردم بی‌گناه آلوده است، شما از صدقه سر حزب‌الله نفس می‌کشید.

عده‌ای از دانشجویان شعارهای شدید اللحنی علیه شریعتمداری سر دادند و عده‌ای دیگر فریاد زدند: «آزادی اندیشه با هو کردن نمیشه»، «فتنه‌گرمنافق اعدام باید گردد».

شریعتمداری در پاسخ به شعار درخواست به آزادی برخی زندانیان گفت: بدانید اگر آزادشان کنید همین اصلاح‌طلبان آن‌ها را می‌کشند؛ مثل ندا آقاسلطان که کشتند. مگر ندا آقاسلطان را شما نکشتید؟ چرا زمانی که بی‌.بی‌.سی فیلم را پخش می‌کرد و دوربین حتی قبل از آن اتفاق را در تصویر داشت و بر روی تصویر ندا آقاسلطان زوم کرده بود، چرا بخشی از آن فیلم را پخش نکرد؟ چون شما می‌خواستید که پخش نکند، در این هنگام جمعی از دانشجویان شعار دادند “می‌کشم ،می‌کشم آنکه برادرم کشت” که وی در پاسخ آنها گفت:برادرتان را موسوی کشت و باید هم می‌کشت.

عده‌ای از دانشجویان پس از این اظهارات شعارهایی در حمایت از میرحسن موسوی و علیه حسین شریعتمداری سر دادند.

شریعتمداری نیز در پاسخ گفت: صدام می‌خواست انقلاب را از بین ببرد و اصلاح‌طلبان هم همین را می‌خواستند. نمی‌دانستند که حزب‌الله مثل شیر ایستاده است. یقین بدانید این ملت اجازه نمی‌دهد ستوان پنجم آمریکا وارد این کشور شود.

وی درپی شعارهایی که دانشجویان می‌دادند خطاب به آن‌ها گفت: شما اگر این کار را نمی‌کردید، من اسناد را رو نمی‌کردم و باعث نمی‌شدم که این همه خجالت بکشید. خودتان باعث شدید این همه خجالت بکشید، نگاه خود را از فتنه‌گران جدا کنید به نفع‌تان است با طناب پوسیده آن‌ها ته چاه نروید. اصلاحات از شما سوءاستفاده کرد و آخر سر هم گفت جنبش دانشجویی حرف مفت است.

عده‌ای از دانشجویان شعار دادند: «دانشجو بیدار است از اصلاحات بیزار است».

شریعتمداری مدعی شد: آقای خاتمی اگر می‌خواست پاینده باشد نمی‌رفت پیش جورج سورس و قرار ملاقات نمی‌گذاشت و دست مدیرکل ناتو را نمی‌گرفت. در حالی که آن شخص قبلا نخست‌وزیر دانمارک بوده و از کاریکاتوری هم که در آن زمان کشیده بودند حمایت کرده بود اما خاتمی با چه شوقی دست داد.

وی به دانشجویان گفت:‌برای جورج سورس کف بزنید.

عده‌ای از دانشجویان در مقابل علیه کیهان و اسراییل همزمان شعار دادند.

شریعتمداری در پایان سخنان خود خطاب به دانشجویان گفت: به جای این‌که بنده سخنرانی ۴۵ دقیقه‌ای خود را ایراد کنم، شما خود زمینه‌ای را فراهم آوردید که کپسولی از مطالبم را بگویم. شما باعث شدید بفهمم چقدر کیهان در دشمن‌سوزی موفق بوده است.

در این هنگام عده‌ای از دانشجویان شعارهای شدید اللحنی علیه شریعتمداری سرمی‌دادند و عده‌ای دیگر شعار «مرگ بر ستون پنچم آمریکا و اسرائیل» را فریاد می‌زدند.