حسن روحانی: دولت ایران به مذاکرات هسته ای خوشبین نیست

0
110

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران گفته است که دولت به غربی ها و مذاکرات جاری هسته ای خوشبین نیست.

او در عین حال تاکید کرده است که این به معنای این نیست که ”به رفع مشکلات امیدوار نباشیم.”

این سخنان حسن روحانی که که دوشنبه در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شده است، ابتدا خبرگزاری های داخلی ایران از جمله خبرگزاری دولتی ”ایرنا” منتشر کرده بودند اما سپس آن را حذف کردند.

این نخستین بار است که رئیس جمهوری ایران نسبت به مذاکرات هسته ای، نظری غیر مثبت ارائه می دهد.

دو دور اخیر مذاکرات هسته ایران با گروه ۱+۵، دو طرف مذاکرات را ”مفید” و ”جدی” توصیف کردند. همچنین ایران بسته ای پیشنهادی برای حل و فصل تنش اتمی خود با غرب ارائه داد که طرف غربی آن را ”بسیار مفید” دانست.

غرب ایران را به تلاش برای دستیابی به جنگ افزارهای اتمی متهم می کند؛ از این رو تحریم های سختی علیه این کشور وضع کرده که اوضاع اقتصادی آن را نابسامان کرده است. در مقابل تهران بر صلح آمیز بودن برنامه اتمی خود اصرار می کند.

آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان، گروه ۱+۵ را تشکیل می دهند.

پیش از سخنان حسن روحانی، روز یکشنبه  علی خامنه ای  گفته بود:”به مذاکره خوشبین نیستم ولی باذن الله از این مذاکرات ضرری هم نمی‌کنیم و این تجربه، ظرفیت فکری ملت ما را بالا خواهد برد.”

البته رهبر ایران از دولت حمایت کرد و گفت: “هیچکس نباید مجموعه مذاکره‌ کنندگان ما را سازشکار بداند، اینها بچه‌های خود ما و بچه‌های انقلابند. یک مأموریت سختی را بر عهده دارند و هیچکس نباید ماموری را که مشغول کاری است تضعیف کند.”

مطلب قبلیبازداشت ۴ ایرانی و یک افغان در فرودگاه ونزوئلا به دنبال تلاش برای سفر غیر قانونی به کانادا
مطلب بعدیاحمد با خداحافظی مجیدی از زندگی خداحافظی کرد
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...