حزب سوسیال مسیحی: کمک مالی خارجی به مساجد آلمان باید قطع شود

0
150

حزب سوسیال مسیحی آلمان خواستار تصویب قانونی برای کنترل اشاعه‌ی اسلام در آلمان و اروپا شد. بر اساس این طرح، از جمله امامان مساجد باید وعظ‌ها و سخنرانی‌های خود را به زبان آلمانی ادا کنند.

آندرآس شویر، دبیرکل حزب سوسیال مسیحی آلمان، مستقر در ایالت بایرن در صدد است طرحی قانونی برای تعیین چارچوب آموزش اصول اسلام در آلمان تنظیم کند. شویر گفت، چگونگی برخورد با دین، باید در چارچوب قانون خاصی مشخص شود. به نظر او تصویب “قانون اسلام” به هم‌پیوندی مسلمانان با جامعه‌ی آلمان کمک می‌کند.

نکات مهم طرح

بر اساس طرح شویر، از جمله امامان مساجد باید در آلمان آموزش ببینند و خطبه‌ها و وعظ‌ها به زبان آلمانی خوانده شود. از آن گذشته، مضمون سخنرانی‌ها باید بر پایه‌ی ارزش‌های انسانی مندرج در قانون اساسی آلمان تنظیم شوند.

دبیرکل حزب سوسیال مسیحی آلمان در مصاحبه‌ای با روزنامه‌ی “دی ولت” گفت: «برخورد ما با اسلام سیاسی باید انتقادی و شدیدتر باشد. تنها در این صورت هم‌‌پیوندی غیرآلمانی‌ها با جامعه‌ی ما امکان‌پذیر است.» او گفت: «ما نمی‌توانیم از یک سو مفاد قوانین مهاجرت را پیاده کنیم و از سوی دیگر چشم‌بر تبلیغاتی که در مساجد صورت می‌گیرد، ببندیم.»

آندرآس شویر هم‌چنین پیشنهاد می‌کند که کمک‌های مالی از سوی کشورهای ترکیه و عربستان سعودی متوقف شود. او “صدور افکار و ارزش‌های افراطی به آلمان” را غیرقابل پذیرش خواند. به ‌نظر او اسلامی که در غرب تبلیغ می‌شود باید بر ارزش‌های روشنگرانه‌ی اروپا استوار شود. شویر تاکید کرد که «اروپای آزاد و لیبرال باید اسلام خود را تنظیم و ترویج کند.»

به کزارش دویچه وله؛ دبیرکل حزب سوسیال مسیحی آلمان، هم‌چنین خواهان اجرای “اقدامات تنبیهی” در مورد افرادی شد که از شرکت در طرح‌ها و برنامه‌های هم‌پیوندی دولت خودداری می‌کنند. پیش از آن توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان گفته بود که از امکانات و کمک‌های مالی پناهجویانی که از پذیرش قوانین و مقررات آلمان سرباز می‌زنند، کاسته خواهد شد.