حراج یک و نیم میلیارد تومانی پیراهن حمید استیلی به نفع کودکان سرطانی

0
156

پیراهن حمید استیلی بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه، چهارشنبه شب در یک حراجی به نفع کودکان سرطانی درتهران، به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به فروش رفت.

مراسم حراج پیراهن حمید استیلی به گونه ای پیش رفت که سایر میهمانان فارغ از خرید پیراهن، به نفع کودکان سرطانی مبالغی را پرداخت کردند.

حمید رضا سیاسی رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، با پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به صورت شخصی و شرکت بهنام پیشرو کیش حامی مالی باشگاه پرسپولیس با قبول مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای درمان ۱۱ بیمار سرطانی بیشترین مبلغ گلریزان را به خود اختصاص دادند.

حمید استیلی در ابتدای این مراسم گفت: در بازی با آمریکا دو پیراهن داشتم که یکی از آنها را قبلا برای امور خیریه فروختم و در مراسم امشب دومین پیراهن را به حراج گذاشتم.

وی با بیان اینکه این پیراهن بهانه ای است برای کمک به بیماران سرطانی اظهار داشت: می خواهم با این کار به بیماران سرطانی بگویم این بیماری، پایان زندگی نیست.

به گزارش ایرنا، بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: اگرچه خاطره گل زدن به آمریکا همواره شیرین است اما امیدوارم گل واقعی را امشب با این کار خیر به ثمر برسانم.

حسین کلانی پیشکسوت فوتبال ایران و یکی از میهمانان حاضر در این مراسم نیز در سخنانی کوتاه گفت: از رسانه ها می خواهم که درمراسم های خیریه بیشتر حضور داشته باشند و این پیام را به گوش دولت مردان برسانند که رسیدگی به وضعیت آسیب دیدگان، بیش از آنکه برعهده مردم باشد، وظیفه مسوولان است.

وی گفت: امیدوارم مردم بیشتر در شادی های یکدیگر مشارکت کنند و در مقابل، دولت ها بیش از آنکه از مردم بخواهند به یکدیگر کمک کنند، خودشان فعال تر شوند.

ملکه رنجبر بازیگرتئاتر، سینما و تلویزیون ایران از دیگر میهمانان حاضر در این مراسم بود که با وجود بیماری خود را به تالار ایوان شمس رسانده بود.

وی در سخنانی کوتاه اظهار داشت: من سابقه ۱۰۰ سال تئاتر ایران را به موزه اهداء کرده ام و فکر می کنم که این اقدام درستی نبوده است و باید به مانند استیلی، این گنجینه را به حراج می گذاشتم.

رنجبر در ادامه از برخی از دوستان خود گله کرد و اظهار داشت: نیکی به مردم مهمترین وظیفه ما است و باید تا می توانیم به یکدیگر خوبی کنیم.

امین تارخ بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون دیگر میهمان این مراسم بود که به سخنان حمید استیلی که گفته بود ˈامیدوارم امشب با این اقدام خود گل واقعی را بزنمˈ، واکنش نشان داد.

تارخ در سخنانی کوتاه اظهار داشت: استیلی با این اقدام خود گل را زده است و امشب وظیفه ما است که این گل را به گلستان تبدیل کنیم.

در این مراسم ،چهره هایی همچون مصطفی هاشمی طبا وزیر اسبق صنایع، رییس پیشین کمیته ملی المپیک و سازمان اسبق تربیت بدنی در دولت های مختلف، حسن بیادی عضو شورای اسلامی دوم شهر تهران، حسین کلانی و ابراهیم آشتیانی از پیشکسوتان فوتبال، لاله اسکندری بازیگر سینما و تلویزیون، بهروز رهبری فر و علی انصاریان بازیکنان سابق تیم فوتبال پرسپولیس و محمد نوری بازیکن فصل گذشته سرخ پوشان پایتخت حضور داشتند.

حمید استیلی در پایان مراسم یادآور شد که برخی از دوستان تا پیش از برگزاری مراسم نگران بودند که این پیراهن با قیمت ناچیزی به فروش برسد که خوشبختانه مردم خیر ما نشان دادند دل بزرگی دارند و من خوشحالم که اعلام کنم امشب مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به نفع کودکان سرطانی در این مراسم جمع شده است.

در اواسط مراسم، برخی از چهره های نام آشنای فوتبال همچون امیر عابدینی از طریق تماس تلفنی و گفت وگو با مجری مراسم، در گلریزان شرکت کردند.

در زمستان سال ۱۳۹۲ نیز پیراهن پائولو مالدینی کاپیتان نام آشنای تیم ملی فوتبال ایتالیا که در پایان دیدار دوستانه بین پیشکسوتان پرسپولیس و ستارگان میلان در اختیار پایان رأفت قرار گرفته بود، در حراجی در تهران برای انجام امور خیریه به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان به فروش رفت.