حراج خودرو فراری با امضا مایکل شوماخر

0
150

یک خودروی فراری با امضای مایکل شوماخر موفق ترین راننده مسابقات فرمول یک جهان در رشته اتوموبیل رانی در یک حراجی در معرض فروش گذاشته می شود.

واضح است که آخرین محصول XX پادشاه مارانللو نمادی از توانایی‌های بی حدّ و حساب او در تولید ابر خودروهاست، اما آیا این دلیل می‌شود که فکر کنیم مدل‌های قبلی دیگر از مد افتاده‌اند؟؟ به‌هیچ‌وجه. فِراری برخلاف بسیاری از خودروسازان دیگر هرگز این‌گونه نبوده و نیست که خودروهایش فقط در زمان خودشان فوق‌العاده و چشمگیر باشند و گذر زمان آن‌ها را با خود ببرد، بلکه در خیلی از موارد هرچه پیرتر شده‌اند ارزششان چند برابر بیشتر شده است.

حالا لطفاً برای چند ثانیه FXX K را فراموش کنید و با عمق جان نگاهی به این اسب بی افسار بیندازید! FXX یا همان نسخه مخصوص پیست «اِنزو» با پیشرانه تقویت‌شده V12 و نعره‌های وحشیانه سامانه اگزوزش به معنی واقعی کلمه یک هیولاست و حتی در طراحی ظاهری و داخل اتاق نیز خوی وحشی‌اش به‌وضوح حس می‌شود.

84382_525

مثل باقی مدل‌های XX نمی‌توانید با آن همه‌جا رانندگی کنید یا هر جا که دوست داشتید نگهش دارید چون پس از تولید به‌شدت توسط کمپانی در گاراژهای مخصوص محافظت می‌شوند و تنها در روزها و پیست‌های مورد تأیید می‌توانید از راندنش لذت ببرید (البته گهگاه تصاویری از این خودروها داخل شهر نیز دیده‌شده است).

84383_695

پس اگر خواستید یک هیولای شخصی مخصوص پیست داشته باشید و FXX K برایتان خیلی گران بود، می‌توانید به مدل قبلی فکر کنید، چون قرار است درتاریخ بیست‌وششم همین ماه ساعت ۶ بعدازظهر یک دستگاه آن در حراجی Auctionata واقع در برلین با قیمت اولیه ۱ میلیون یورو (۱,۱۱۷,۲۵۰ دلار) زیر چکش برود. البته زیاد هم دلتان را خوش نکنید!

84385_845

 به گزارش صبحانه، ازآنجایی‌که خودروی موردبحث آخرین دستگاه ساخته‌شده برای مشتریان (شماره ۲۹) است و امضای شخص مایکل شوماخر (Michael Schumacher) روی بخش جلویی آن بالاتر از “رامپانته کاوالو” مشکی‌رنگ دیده می‌شود بعید نیست درنهایت قیمتش به ۳ میلیون دلار یا بیشتر برسد.

 بد نیست بدانید ایده توسعه اِنزو و تولّد FXX، زمانی رنگ واقعیت گرفت که شوماخر مشاور مدیران رده‌بالای اسب سلطنتی بود. در آخر هم یکی از مجموع ۳۰ دستگاهِ تولیدشده (شماره ۳۰) با رنگ تمام مشکی به‌عنوان هدیه تقدیمِ وی شد.