جی‌زی و ویل اسمیت همکار شدند

0
435

شبکه اچ‌بی‌او یک مینی سریال جدید را با همکاری دو چهره مشهور دنیای موسیقی و سینما درباره تعصب نژادی روی آنتن می‌برد.

 جی‌زی و ویل اسمیت با آرون کاپلان همکاری خواهند کرد تا مینی‌سریالی جدیدی را برای شبکه اچ‌بی‌او تولید کنند.

داستان این سریال به امت تیل نوجوان آفریقایی-‌آمریکایی می‌پردازد که در سال ۱۹۵۵ به خاطر اینکه از یک زن سفیدپوست خوشش می‌آمد و درخواست کرده بود با او بیرون برود، به طور تراژیک و بی‌رحمانه‌ای به قتل رسید.

ظاهرا بعد از اینکه او با کارولین براینت صاحب مغازه ۲۱ ساله صحبت کرده بود، روی براینت همسر او و جی‌.دبلیو میلام برادر ناتنی‌اش به خانه این پسر ۱۴ ساله رفتند، او را از خانه بیرون بردند، یکی از چشمانش را درآوردند، گلوله‌ای به سرش زدند و جنازه‌اش را در رودخانه تالاهاچی رها کردند. خانواده تیل، مراسم تدفین او را با تابوت رو باز برگزار کردند تا همه بتوانند ببینند که به بدن او با چه بی‌رحمی حمله شده بود.

در کنار جی‌زی، اسمیت و کاپلان، جی براون و جیمز لاسیتر نیز از تهیه‌کنندگان اجرایی این سریال خواهند بود. کاپلان در ابتدا ایده ساخت این داستان را به جی‌زی و اسمیت داده بود و آنها هم به سرعت از شانس تعریف کردن این داستان استفاده کردند. این مینی‌سریال احتمالا مدت پخش شش ساعته خواهد داشت و هنوز نویسنده‌ای برایش انتخاب نشده است.

این پروژه که هنوز عنوانی برایش انتخاب نشده و توسط کمپانی‌های کاپیتال انترتینمنت، اوربروگ انترتینمنت و راک نیشن حمایت می‌شود، دومین همکاری بین جی‌زی و ویل اسمیت خواهد بود که هر دو از تهیه‌کنندگان بازسازی سال ۲۰۱۴ «آنی» بودند.

این مینی‌سریال همچنین بازگشتی دوباره به شبکه اچ‌بی‌او برای جی‌زی خواهد بود، چون این شبکه کابلی معروف آمریکایی کنسرت ویژه همسرش با عنوان «تور در حال فرار: بیانسه و جی‌زی» را به نمایش گذاشته بود.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، شبکه پی‌بی‌اس در سال ۲۰۰۳ مستندی از پرونده تیل با عنوان «قتل امت تیل» ساخته بود.

www.cinemarx.ro