جکی چان: همیشه میهن‌پرست بودم

0
487

جکی چان با اعلام خبر موفقیت فیلم جدیدش در سینمای چین، بار دیگر بر میهن پرستی‌اش تاکید کرد.

 جکی چان اسطوره فیلم‌های رزمی هنگ کنگی موفقیت فیلم جدید تاریخی-اکشن خود را جشن گرفت.

موفقیت فیلم «شمشیر اژدها» که این هفته با فروشی ۸۰ میلیون دلاری در چین اکران شد، پاسخی به میهن پرستی ابراز شده از این بازیگر بود.

1607064

جکی چان که اعلام کرد از این پاسخ مفتخر است، در نقش فرمانده‌ای از مناطق غربی ظاهر شده که با لوسیوس همراه می‌شود تا از مرزهای چین دفاع کند.

وی گفت: من همیشه میهن پرست بودم. غلط است؟ اگر کسی چنین ادعایی دارد بیاید با من رقابت کند.

او افزود: هفت سال پیش می خواستم این فیلم را بسازم اما این کار را نکردم زیرا سیاست دولتی می‌خواست از جاده ابریشم محافظت کند. من هم تابع آنها هستم. امیدوارم رییس ژی(جینپینگ) برای تماشای فیلم برود.

1606905

فیلم «شمشیر اژدها» موفقیت بزرگ سال نوی چینی‌ها شد و در هفت روز اول نمایشش ۷۲ میلیون دلار فروش کرد.

این فیلم با بازی جکی چان، کوزاک و برودی به کارگردانی دانیل لی ساخته شده و بر مبنای داستانی شکل گرفته که درباره لژیون گم شده سربازارن رومی است که در سال ۴۸ پیش از میلاد به چین سفر کردند.

در این فیلم کوزاک در نقش لوسیوس بازی کرده ، ژنرالی رومی که رهبری لژیون هزار نفری سربازان را در دوران سلسله هان در چین، برعهده دارد. برودی نیز در نقش تیبریوس بازی کرده که پس از ترور  کراسوس با سپاهی ۱۰۰ هزار نفری وارد نبرد می شود.

1607063

جکی چان در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت موفقیت این فیلم در عبور از مرز ۵۰۰ میلیون یوان (۸۰ میلیون دلار) برپا شده بود، همچنین گفت به فروش فیلم فکر نمی‌کند یا به حمایت اینترنتی از آن؛ او افزود: من اصلا معنی تجارت الکترونیکی را نمی‌فهمم. وقتی کاری را تمام کردم، تمام کردم.

چان چندی پیش از پسرش جیسی که ۶ ماه را به جرم مصرف مواد مخدر در زندان گذراند و اخیرا بیرون آمد، استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر،فیلم «شمشیر اژدها» با هزینه ۶۵ میلیون دلاری ساخته شده و پرهزینه‌ترین فیلم چینی زبان است.