«جیمز گاندولفنی» بازیگر «سوپرانوز» در ۵۱ سالگی درگذشت..!

0
534

او برای شرکت در پنجاه و نهمین جشنواره سیسلی تائورمینا در رُم ایتالیا به سر می برد و قرار بود روز شنبه در مراسم اعطای جوایز شرکت کند که بر اثر حمله قلبی در سن ۵۱ سالگی درگذشت..

به گزارش سینما خبر ؛ «جیمز گاندولفنی» بازیگری که در فیلم درام «سوپرانوز» درخشید ، روز چهارشنبه بر اثر حمله قلبی در سن ۵۱ سالگی درگذشت.

او برای شرکت در پنجاه و نهمین جشنواره سیسلی تائورمینا در رُم ایتالیا به سر می برد و قرار بود روز شنبه در مراسم اعطای جوایز شرکت کند.

این بازیگر آمریکایی – ایتالیایی تبار در ۱۸ سپتامبر ۱۹۶۱ درنیوجرسی آمریکا به دنیا آمد ولی در ناپل ایتالیا بزرگ شد. پدر او کارگر بنایی ساختمان در شهر بومی بورگاتارو ایتالیا بود که بعدها بعدر از مهاجرت نگهبان یک مدرسه کاتولیگی در نیوجرسی شد، او همچنین دارنده مدال قلب ارغوانی در جنگ جهانی دوم است. پدر و مادر گاندولفینی از کاتولیگ‌های رومی هستند و در خانه به زبان ایتالیایی صحبت می‌کردند برای همین جیمز خود را یک ایتالیایی می داند و بارها به ایتالیا سفر کرده است. گاندولفینی در محله ریج پارک نیو جرسی بزرگ شد و در دبیرستان ریج پارک آنجا مشغول به تحصیل شد، در همان جا به بازی در تئاتر دبیرستان روی آورد.

او قبل از دوران بازیگری متصدی بار و یا در باشگاههای شبانه نگهبان بانسر بودتا اینکه برای بازی در مجموعه تلویزیونی «سوپرانوز» انتخاب شد. بین سالهای ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ با بازی در مجموعه تلویزیونی «سوپرانوز» در نقش رییس یک باند تبهکار مافیایی شش‌بار نامزد دریافت جایزه امی بهترین بازیگر مرد شد که سه‌بار موفق به کسب این جایزه شد.او همچنین یک‌بار موفق به کسب جایزه گلدن گلوب شد. اولین قسمت از این مجموعه تلویزیونی در سال ۱۰ ژانویه ۱۹۹۱ به روی آنتن رفت و به دلیل استقبال شدید بینندگان، ۸۱ قسمت آن ساخته شد.

گاندولفینی در تاریخ ۳۰ اوت ۲۰۰۸ با دوست دبورا لین پس از رابطه ۲ ساله با او در زاد گاه دبورالین یعنی هونولولو هاوایی ازدواج کرد. او از همسر سابق خود مارسی ودارسکی پسری بنام مایکل دارد، آنها در سال ۲۰۰۲ از یکدیگر جدا شده بودند. گاندولفینی علاقه خاصی به موتور سیکلت دارد او دارای یک موتور هارلی دیویدسون و یک وسبا روک مخصوص بچه‌ها است، در سال ۲۰۰۶ او سوار بر موتور وسپا خود بود که کنترل خود را در ترافیک نیویورک از دست داد و با یک تاکسی تصادف کرد، او مجبور به عمل جراحی زانو شد و برای همین ۳ ماه فیلمبرداری پایانی سریال سوپرانوز به تعویق افتاد.

آخرین حضور سینمایی او ، ایفای نقش در فیلم «۳۰ دقیقه بعد از نیمه شب» ساخته «کاترین بیگلو» بود.