جو بایدن: اگر لازم باشد ممکن است مخاطرات حمله به ایران را بپذیریم

0
149

معاون اول رئیس جمهوری آمریکا می گوید: در صورت لزوم آمریکا مخاطرات ورود به جنگ با ایران را می پذیرد. “جو بایدن”*، بار دیگر با تأکید بر حمایت کشورش از اسرائیل گفته است: «حمله به ایران مخاطره‌ای است که هنوز هم امکان دارد آن را پذیرا شویم».
“پرس تی وی”، تلویزیون انگلیسی زبان جمهوری اسلامی ، با نقل این سخنان از معاون رئیس جمهوری آمریکا گفته است: “جو بایدن” می‌گوید ما همچنان که توافق هسته‌ای با ایران را دنبال می کنیم، برعمق روابط خود با اسرائیل و دیگر متحدان خود در منطقه نیز می‌افزائیم.

معاون اول رئیس جمهوری آمریکا درادامه سخنان خود گفته است: «حمله به ایران امری ساده، کوچک یا قابل پیش بینی نیست،(.. با این حال..) این اتفاق اگرلازم باشد رخ می دهد، این مخاطره است که هنوز امکان دارد انجام آنرا بپذیریم تا جلوی دست یابی ایران به بمب را بگیریم.

خبرگزاری فرانسه اعلام نمود؛ در این حال، روزنامه اسرائیلی “یروزالم پست” نیز بخش دیگری از سخنان بایدن را که روز پنجشنبه ایراد شده منتشر کرد.
این روزنامه می نویسد: “جو بایدن” با رد اظهارات اخیر آیت الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، درباره چگونگی انجام توافقات هسته‌ای گفته است: در چنین توافقی، ایران باید بازرسی از تأسیسات نظامی اش را بپذیرد و قبول کند که کاهش تحریم‌ها مرحله به مرحله و به مرور زمان صورت خواهد گرفت.