جوکر پاییز سال آینده باز می‌گردد

0
446

سرانجام پس از ماه‌ها گمانه‌زنی، تاریخ دقیق و رسمی اکران فیلم سینمایی «جوکر» با نقش‌آفرینی هواکین فینیکس اعلام شد.

 «جوکر» که بیشتر با بازی خیره‌کننده هیث لجر فقید در «شوالیه تاریکی»کریستوفر نولان به یاد آورده می‌شود، روز چهارم اکتبر ۲۰۱۹ روانه پرده سینماهای جهان می‌شود. فینیکس ۴۳ ساله ماه گذشته برای بازی در نقش بدترین دشمن بتمن با مدیران استودیو برادران وارنر به توافق رسید و تاد فیلیپس که سه‌گانه بسیار موفق «خماری» را در کارنامه دارد، روی صندلی کارگردانی آن می‌نشیند.

فیلیپس فیلمنامه «جوکر» را با همکاری اسکات سیلور نوشته و در آن به ریشه‌های پیدایش یکی از بدنام‌ترین شخصیت‌های سینمایی پرداخته است. وارنر که معمولا فیلم‌های ملهم از قهرمانان کتاب‌های مصور را با هزینه‌های سنگین می‌سازد، برای تولید «جوکر» تنها ۵۵ میلیون دلار در نظر گرفته است. «زن شگفت‌انگیز» با ۱۴۹ میلیون دلار ارزان‌ترین و «لیگ عدالت» با ۳۰۰ میلیون دلار گران‌ترین پروژه‌های مشابه در سال‌های اخیر بوده‌اند.

تولید «جوکر» پیش از پایان سال جاری میلادی آغاز می‌شود و فیلم فضایی تجربی‌تر و تیره‌تر از فیلم‌های همسان خواهد داشت. ضمن اینکه قرار است این پروژه نسبتی با «جوخه خودکشی» نداشته باشد؛ فیلمی که جَرِد لتو در آن به نقش جوکر ظاهر شده بود. در حال حاضر چند فیلم دیگر با حضور این شخصیت بدنام در دست تولید است که می‌توان از آن جمله به «جوخه خودکشی ۲» با حضور لتو اشاره کرد.

فینیکس امسال «مریم مجدلیه» به کارگردانی گارت دیویس را روی پرده داشت که در آن به نقش عیسی مسیح ظاهر شده است. «برادران سیسترز» به کارگردانی ژاک اودیار و «نگران نباش، پای پیاده زیاد دور نمی‌شود» گاس ون سنت دیگر فیلم‌های او در سال ۲۰۱۸ هستند.