جولین مور و درخشش مستمر

0
127

جولین مور دو سال پیش وقتی پروژه «هنوز آلیس» را پذیرفت، می دانست که این فیلم در تاریخی که ریچارد گلاتزر و واش پستمورلند، کارگردانان آن پیش بینی کرده بودند، اکران نخواهد شد.

«هنوز آلیس» داستان زنی را بازگو می کند که به سن ۵۰ سالگی رسیده و علایم آلزایمر را در خود می بیند. جولین مور با توجه به تجربه سی سال کار در عالم سینما و چهار کاندیداتوری اسکار خیلی خوب می دانست که چنین پروژه ای بسیار زمان می برد. بنابراین با دقت و حوصله شروع به کند و کاو در شخصیت آلیس کرد. حاصل این تلاش آن شد که او اکنون امیدوار باشد می تواند وارد رقابت بهترین بازیگر نقش اول زن در اسکار شود.

البته هنوز هم چیزهای زیادی در این مسیر وجود دارد. برای مثال کارگردانان فیلم سال گذشته قصد داشتند فیلمبرداری فیلم را از ماه نوامبر شروع کنند. اما جولین مور هنوز درگیری هایی برای فیلم «عطش بازی» داشت. به این ترتیب بود که کار فیلمبرداری تا ماه مه ۲۰۱۴ به تعویق افتاد. همان طور که اشاره شد، مور تحقیقات مفصلی درباره آلزایمر انجام داد تا بتواند نقش آلیس را بازی کند.

او به جز مطالعه ساعت ها فیلم های پزشکی در این خصوص را تماشا کرد. اما این تحقیقات خلاقیت او را محدود نکرد. او به سراغ بیماران هم رفت و سوء رفتارهای آنها را مشاهده کرد و توانست با تکیه بر خلاقیت خود و این تحقیقات اجرایی عالی را به نمایش بگذارد و نشان دهد درخششش او در قالب یک ستاره هنوز کم فروغ نشده و مستمر است. او در حال حاضر کاندیدای گلدن گلوب برای این نقش شده است و هیچ بعید نیست کاندیدای اسکار هم بشود.

جولیان مور (به انگلیسی: Julianne Moore) (زاده ۳ دسامبر ۱۹۶۰) بازیگر آمریکایی-بریتانیایی و نویسنده کتاب کودکان است. جولیان مور بازیگر پرکار سینما از اوایل دهه ۱۹۹۰، هم در فیلم‌های هنری و هم در فیلم‌های هالیوودی موفق بوده است. وی برای نمایش‌های احساسی از زنان معمولی معروف بوده و ۴ نامزدی اسکار دارد. پس از پایان تحصیل در رشته تئاتر در دانشگاه بوستون، مور کارش را با مجموعه نقش‌هایی در تلویزیون آغاز کرد.