جمهوری اسلامی به قاتل سوری‌‌ها ملقب به «قصاب بانیاس» نشان افتخار داد

0
225

یکی از رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی روز چهارشنبه ۲۹ ژوئیه گی گزارشی تصاویر از مراسم اعطای نشان افتخار به علی کیالی یکی از جنایتکاران پرونده قتل عام کودکان و زنان و مردان سوری در منطقه «بانیاس» در استان طرطوس در سال ۲۰۱۳ که به همین دلیل سوری‌ها لقب «قصاب بانیاس» به او دادند را منتشر کرد.

در گزارش این رسانه نزدیک به سپاه، علی کیالی طی مراسمی نشان افتخار و لوح تقدیر تحت عنوان «شیخ سوریه» از جمهوری اسلامی دریافت می‌کند.

کانال خبری اینترنتی «ایران امروز» (ایران الیوم) وابسته به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی که به زبان عربی اخبار خود را منتشر می‌کند، طی گزارشی مفصل مراسم اعطای نشان افتخار از سوی جمهوری اسلامی به یکی ار معروف‌ترین جنایتکاران قاتل مردان، زنان و کودکان سوری و مسئول پاکسازی فرقه‌ای در بسیاری از مناطق سوریه را منتشر کرد.

قصاب بانیاس و زهیر اتلبغدادی و یکی از مسئولان سفارت ایرانقصاب بانیاس و زهیر اتلبغدادی و یکی از مسئولان سفارت جمهوری اسلامی

مدیر کانال اینترنتی «ایران الیوم »یکی از مزدوران عراقی وابسته به سپاه قدس به نام «محمد زهیر البغدادی» است البغدادی یکی از وابستگان نزدیک به سپاه و سفارت جمهوری اسلامی در دمشق است . او در مداحی از علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی شهرت دارد. بارها در مقاله‌های خود خامنه‌ای را رهبر بزرگ «پروژه هسته‌ای» می‌نامند. البغدادی کتابی در همین رابطه چاپ کرده است.تصویری که رسانه وابسته به سپاه بر صفحه اصلی خود داردتصویری که رسانه وابسته به سپاه بر صفحه اصلی خود دارد

مراسم اعطای نشان افتخار به قاتل سوری‌ها با حضور یکی از مسئولان سفارت جمهوری اسلامی و زهیر البغدادی برگزار شد. در این مراسم قصاب بانیاس به عنوان «مرد اول مقاومت سوریه» معرفی شد. طبق منابع سوری‌ها علی کیالی فردی مذهبی نیست و اصالت عرب هم ندارد با این حال جمهوری اسلامی در مدال افتخاری که به او اعطا کرد، لقب «شیخ» علی کیالی به او داده است. در فرهنگ سوری‌ها و تقریبا اغلب عرب‌ها شیخ یا باید بزرگ قبیله باشد یا روحانی اما علی کیالی فاقد هر دوی این ویژ‌گی است با این حال او شیخ شده است.

زهیر البغدادی مدیر رسانه وابسته به سپاه زهیر البغدادی مدیر رسانه وابسته به سپاه

زهیر البغدادی با یکی از مسئولان سفارت ایران در دمشق زهیر البغدادی با یکی از مسئولان سفارت جمهوری اسلامی در دمشقلوح تقدیری که جمهوری اسلامی ایران به قصاب بانیاس داد لوح تقدیری که جمهوری اسلامی به قصاب بانیاس داد

رسانه وابسته به سپاه «ایران امروز» در گزارش خود در باره «قصاب بانیاس» یا شیخ کیالی جدید نوشت که او از حضور جمهوری اسلامی در سوریه همواره تقدیر کرده است.

معراج اورال «قصاب بانیاس» یا شیخ علی کیالی کیست؟

اما «قصاب بانیاس» یا علی کیالی اصالتا عرب نیست بلکه از فرقه علویان ساکن کوهای ترکیه است که نام اصلی او »معراج اورال» است. کیالی یا «قصاب بانیاس» در دهه ۱۹۸۰ وارد سوریه شد و تابعیت این کشور را به دست آورد. او یکی از اولین بنیانگذاران شبه نظامیان در سوریه به حساب می‌آید. کیالی یا شیخ کیالی کنونی، پس از آغاز انقلاب سوریه در سال ۲۰۱۱ در قتل هزاران نفر در سوریه دست داشته او به قتل‌عام و پاکسازی فرقه‌ای برخی مناطق سوریه متهم است و اسم او در نهادهای بین‌المللی در فهرست جنایتکاران که در سوریه دست به جنایات ضدبشری زده‌اند، گنجانده شده است.

معراج اورال، یا قصاب بانیاس یا بقول جمهوری اسلامی، «شیخ علی کیالی» از سوی دادگستری ترکیه به قتل صد‌ها کودک و زن سوری در سال ۲۰۱۳ حتی در داخل خاک ترکیه متهم و محکوم شده است. دادگستری ترکیه حکم بازداشت او را صادر کرده است. او در همان سال لقب «قصاب بانیاس» را به دلیل مسئولیتش در انجام قتل عام در دو منطقه «بانیاس» و«البیضاء» در حومه استان طرطوس سوریه واقع در نزدیکی ساحل دریای مدیترانه، به خود گرفت.

العربیه نوشت؛ قصاب بانیاس از آغاز انقلاب مردم سوریه تاکنون از ۴ حمله انتقام‌جویانه مخالفان سوری جان سالم به در برده است.