جمهوری اسلامی، روسیه و چین ماهانه نیم میلیارد دلار به سوریه کمک می کنند..!

0
203

یک مقام بلند پایه رژیم سوریه در گفت و گویی فاش کرد که کشورش از سه کشور ایران ، روسیه و چین ، ماهانه 500 میلیون دلار کمک مالی دریافت می کند.

به گزارش العربیه “قدری جمیل” معاون نخست وزیر سوریه در امور اقتصادی طی گفت و گو با روزنامه بریتانیایی” فایننشال تایمز” با اعلام این خبر ، تاکید کرد که سوریه از کمک های سیاسی ، نظامی و اقتصادی سه کشور جمهوری اسلامی ، روسیه و چین برخودار است.

مقام سوری در این زمینه اظهار داشت که کشورش به منظور جلوگیری از تحریم ها در معاملات اقتصادی خود ، از ریال جمهوری اسلامی ، روبل روسیه و یوان چین استفاده می کند.

وی در ادامه بیان داشت :” چیز کمی نیست که روس ها ، چینی ها و ایرانی ها از سوریه در برابر توطئه کنونی حمایت و پشتیبانی کنند.”

جمیل همچنین از خط اعتباری نامحدود جمهوری اسلامی برای سوریه جهت وادرات نفت و مواد غذایی خبر داد.

پیش از این “ادیب میاله” رئیس بانک مرکزی سوریه در نشست بانک های این کشور از خط اعتباری یک میلیارد دلاری جمهوری اسلامی برای رژیم دمشق سخن گفته بود.

معاون نخست وزیر سوریه در امور اقتصادی از حمایت موسکو به دمشق سخن گفت و اظهار داشت که “کشتی های روسیه با برافراشتن پرچم این کشور ، محموله های خود را در سواحلی که در کنترل نیروهای سوریه است ، تخلیه می کنند.”

وی در عین حال اقتصاد سوریه را “پیچیده و دشوار” توصیف نمود و اعلام کرد که کنترل چاههای نفت توسط مخالفان ، اقتصاد این کشور را تحت تاثیر قرار داد.