جشنواره فیلم تورنتو برندگانش را شناخت

0
152

«بازی تقلید» به عنوان برنده جایزه منتخب مردم در جشنواره فیلم تورنتو معرفی شد.

در حالی که فیلم «بازی تقلید» به عنوان برنده جایزه منتخب مردم جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو انتخاب شده، اکنون این فیلم می‌تواند خود را به اسکار نزدیکتر احساس کند.

جایزه منتخب مردم جشنواره فیلم تورنتو از اهمیت زیادی برخوردار است و معمولا فیلم برنده این جایزه با دریافت آن در دوری از جوایز مختلف که از این پس می آیند قرار می گیرد. سال پیش نیز «۱۲ سال یک برده» ابتدا این جایزه را از جشنواره تورنتو دریافت کرد و به دنبال موفقیت‌های بعدی سرانجام اسکار را از آن خود کرد. «زیبای آمریکایی»، «میلیونر زاغه نشین» و «کتابچه بارقه امید» نیز همین مسیر را طی کردند.

این فستیوال که دیشب به کارش خاتمه داد، این درام را که بندیکت کامبربچ بازیگر بریتانیایی در آن در نقش یک رمزگشا بازی کرده به عنوان برنده انتخاب کرد. «بازی تقلید» که درامی از جنگ جهانی دوم به کارگردانی مورتن تیلدوم است، ۲۱ نوامبر اکران می شود.

کامرون بیلی مدیر هنری جشنواره فیلم تورنتو با تجلیل از این فیلم و کارگردانش آن را بیان کننده روایتی جذاب از زندگی آلن تورینگ نابغه ریاضی خواند و از او به عنوان پدر کامپیوتر تقدیر کرد.

فیلم «یاد گرفتن رانندگی» به کارگردانی ایزابل کوییکست در کنار بازیگران دیگری چون پاتریشیا کلارکسون و بن کینگزلی به عنوان برنده دوم انتخاب شد.

«عاج فیل» فیلمی کمدی ترسناک از کوین اسمیت درباره یک قاتل سریالی که طعمه هایش را به فیل دریایی تبدیل می کند فیلم سوم منتخب مردم شد. این فیلم از ۱۹ سپتامبر اکران عمومی خود را آغاز می‌کند.

به گزارش  مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، اورن موورمن کارگردان «زمان خارج از ذهن» با بازی ریچارد گیر در نقش یک مرد بی خانمان نیز با دریافت جایزه فیپرشی هیات داوران انتخاب شد.

ماکسیم گیروکس با فیلم «فلیکس و میرا» از سوی داوران به عنوان بهترین فیلم کانادایی سال معرفی شد.

فهرست کامل برندگان جشنواره بین المللی فیلم تورنتو چنین است:

برنده جایزه منتخب مردم: «بازی تقلید» به کارگردانی مورتن تیلدوم

برنده جایزه منتخب مردم، نفر دوم: «یاد گرفتن رانندگی» به کارگردانی ایزابل کوییکست

برنده جایزه منتخب مردم، نفر سوم: «سن وینسنت» به کارگردانی تئودور ملفی

مستند برنده جایزه منتخب مردم: «دیوهای آنتونوف» به کارگردانی هجوج کوکا

برنده جایزه منتخب مردمی مدنس میدنایت: «در دل سایه ها چه کار می کنیم»‌به کارگردانی تایکا واتیتی و جمانی کلمنت

برنده جایزه منتخب مردم مدنس میدنایت، نفر دوم: «عاج فیل» به کارگردانی کوین اسمیت

جایزه نتپاک برای فیلم آسیایی : «مارگاریتا با یک نی» به کارگردانی شونالی بوس