جشنواره «سانتا باربارا» از بازیگر «ارباب حلقه ها» تجلیل می‌کند

0
248

ویگو مورتنسن بازیگر فیلم های «ارباب حلقه ها» و «قول های شرقی» جایزه آمریکن ریویرا را از جشنواره جهانی فیلم «سانتا باربارا» دریافت می کند.
جشنواره جهانی فیلم «سانتا باربارا»، ویگو مورتنسن بازیگر فیلم های «ارباب حلقه ها» و «قول های شرقی» را برای دریافت جایزه آمریکن ریویرا (American Riviera Award) انتخاب کرد.

مورتنسن این جایزه را در سی و چهارمین دوره جشنواره جهانی فیلم «سانتا باربارا» که بین روزهای ۳۰ ژانویه تا ۹ فوریه ۲۰۱۹ (۱۰ تا ۲۰ بهمن) برگزار می شود، دریافت می کند.

مورتنسن ۲ بار برای فیلم های «قول های شرقی» و «کاپیتان خارق‌العاده» نامزد جایزه اسکار شده است و البته به نظر می رسد با فیلم جدیدش «کتاب سبز» نیز بار دیگر نامزد این جایزه شود.

راجر دارلینگ مدیر اجرایی جشنواره درباره این جایزه گفت: ویگو (مورتنسن) یکی از نیروهای فعال در عرصه بازیگری و یکی از بزرگترین بازیگرانِ با نقش های متنوع مانند آنچه در آخرین فیلمش «کتاب سبز» می بینیم است، ما او را دوست داریم و تحسینش می کنیم.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی،در سال های گذشته این جایزه به سینماگران مشهوری چون سم راکول، جف بریجز، رابرت ردفورد، کوئنتین تارانتینو و مارتین اسکورسیزی رسیده است.