جزئیات قتل دختر نوجوانی که پدرش سر او را با داس برید

0
535

مردی از اهالی تالش اول خرداد امسال با انگیزه ناموسی به طرزی هولناک سر دختر ۱۳ ساله‌اش را با داس برید.

«رومینا» دانش‌آموز ۱۳ ساله تالشی به جرم فرار با پسری که دوستش داشت دستگیر و علیرغم اینکه اصرار کرده بود او را به پدرش تحویل ندهند، به خانواده‌اش بازگردانده شد.

  • قتل رومینا در خواب

کانال های محلی تالش عصر اول خرداد از یک قتل فجیع ناموسی خبر دادند. دختری ۱۳ ساله در سفید سنگان لمیر از بخش حویق به دست پدرش در خواب سر بریده شد. رومینا دلباخته یکی از پسرهای همشهری شده بود. به گفته محلی‌ها مخالفت‌های شدید پدر دختر با ازدواج این دو به دلیل تفاوت های فرهنگی، آنها را به فکر فرار از منزل وا داشت. اما پیگیری های خانواده ها به دستگیری آنها توسط پلیس منجر می شود. به گفته افراد محلی، رومینا به دلیل حفظ امنیت جانی خود و آشنایی با خلقیات پدرش تمایل به بازگشت به خانه نداشت اما به ناچار و طبق قوانین به پدر خانواده تحویل داده می شود.

  • داستان عاشقانه رومینا به مرگی تلخ ختم شد

شنیده‌ها حاکی از آن است که پس از بازگشت رومینا به خانه، جو حاکم بر خانه نه تنها آرام نمی گیرد بلکه اختلافات و تحریکات خانوادگی بالا گرفته و آتش خشم پدر شعله ورتر می شود تا جایی که پدر در روز اول خرداد با خلوت کردن خانه گردن رومینای ۱۳ ساله را با استفاده از داس درحالی که او در خواب بود به طرز فجیعی از تن جدا می‌کند.

به گفته افراد محلی، پدر بعد از ارتکاب جرم با در دست داشتن داس از خانه خارج شده و به قتل دخترش اعتراف می کند و توسط پلیس بازداشت و به مراجع قضایی سپرده می شود.

مطابق با ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامی، پدر در جایگاه ولی دم در قتل فرزند، قصاص نمی‌شود بلکه قصاص تبدیل به دیه و تعزیر می‌شود. هر چند هنوز باید منتظر مراحل قضائی آن باشیم.

به گزارش همشهری به نقل از رکنا، در هر صورت قتل رومینا با واکنش های مختلفی از سوی اهالی منطقه این دختر نوجوان و افکار عمومی مواجه شده است. به واقع، اینگونه موارد از جمله جرائمی است که قلب افکار عمومی را در سینه می فشارد و شاید لازم است مجلس و قانون برای جلوگیری از تکرار این موارد تدابیر شدیدتری را اتخاذ کنند.