جدول قیمت جزئیات نرخ جدید نان

0
333

براساس ابلاغ اتحادیه نانوایان تهران، قیمت مصوب جدید انواع نان با گندم یارانه‌ای و آزاد از امروز در نانوایی‌های استان تهران اجرایی می‌شود. این درحالی ست که فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران می‌گوید: اتحادیه نانوایان نباید نرخ جدید نان را ابلاغ می‌کرد.

در این ابلاغیه که روز ۱ مهر ۹۸ توسط اتحادیه نانوایان تهران صادر شده، وزن چانه نان لواش گردان، تافتون گردان، بربری ساده، تافتون سنتی و تافتون خراسانی تغییری نکرده است.


براساس این ابلاغیه، لواش گردان با وزن چانه ۱۴۰ گرم با قیمت ۳۰۰ تومان، تافتون گردان با وزن چانه ۱۴۰ گرم با قیمت ۳۰۰ تومان، بربری ساده با وزن چانه ۵۱۰ گرم با قیمت ۱۰۰۰ تومان، تافتون سنتی با وزن چانه ۲۳۰ گرم قیمت ۵۵۰ تومان و تافتون خراسانی با وزن چانه ۲۳۰ گرم با قیمت ۵۵۰ تومان به نانوایی‌ها اعلام شد.

قیمت نان آزاد پز

یدالله صادقی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران روز سه شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار، قیمت جدید انواع نان در نانوایی‌های آزادپز تشریح کرد: قیمت بربری در این نانوایی‌ها با آرد یک هزار و ۲۳۰ تومانی به قیمت یک هزار و ۵۰۰ تومان، سنگک با آرد یک هزار و ۱۷۰ تومانی به نرخ یک هزار و ۸۰۰ تومان، تافتون با آرد یک هزار و ۲۰۰ تومانی به قیمت ۸۵۰ تومان ولواش با آراد یک هزار و ۲۰۰ تومانی به نرخ ۴۵۰ تومان عرضه می‌شود.

رئیس اتاق اصناف تهران:اتحادیه نانوایان نباید نرخ جدید نان را ابلاغ می‌کرد؛ جزئیات نرخ جدید نان

اتحادیه نانوایان نباید نرخ جدید نان را ابلاغ می‌کرد

قاسم نوده فرهانی رئیس اتاق اصناف تهران در گفت: گو با خبرگزاری تسنیم، در واکنش به ابلاغ این نرخ نامه توسط اتحادیه نانویان استان تهران اظهار کرد: تا به امروز ابلاغیه جدیدی برای تغییر قیمت نان به دست اتاق اصناف تهران نرسیده است که بخواهیم آن را به اتحادیه نانوایان ابلاغ کنیم.
وی افزود: در صورتی که نرخ نامه جدیدی توسط اتحادیه نانوایان سنتی به نانوایان ابلاغ شده، این اتحادیه اشتباه کرده است، زیرا به من که رئیس اتاق اصناف تهران هستم، نرخ جدیدی ابلاغ نشده که آن را به اتحادیه‌ها ابلاغ کنم.

رئیس اتاق اصناف تهران:اتحادیه نانوایان نباید نرخ جدید نان را ابلاغ می‌کرد؛ جزئیات نرخ جدید نان

تکذیب افزایش قیمت نان در تیرماه ۹۸

افزایش قیمت نان در حالی افزایش یافت که دبیر تنظیم بازار ۹ تیر ۹۸ در گفت وگویی با  ایسنا ضمن رد افزایش قیمت، گفت: هنوز هیچ تصمیم و برنامه‌ای برای افزایش قیمت نان نداریم و تنها پیشنهادات اتحادیه نانوایان برای بررسی افزایش هزینه‌های تولید و تجدیدنظر در قیمت نان، در حال بررسی است.
وی ادامه داد: سال‌های گذشته همواره مسئله افزایش قیمت نان مطرح بوده و یک بار هم که در سال ۱۳۹۶ ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت نان را ابلاغ کرد، رئیس‌جمهوری پس از چند روز این تصمیم را برگرداند و مصوبه را لغو کرد، البته در سطح شهر قیمت نان طی سال‌های گذشته بدون مصوبه و با بهانه‌های مختلف افزایش یافته است.

منتفی شدن افزایش قیمت نان در سال ۹۶

ستاد تنظیم بازار در آبان ماه سال ۹۶ در مصوبه‌ای به اتاق اصناف استان تهران افزایش قیمت نان را اعلام کرد که بر اساس آن انواع نان با افزایش ۱۵ درصدی مواجه می‌شد.

به گزارش فرارو؛ بعد از این مصوبه بر اساس دستور رئیس جمهور این افزایش منتفی شد ودوباره قیمت‌ها به روال قیل برگشت؛ که از اول آذرماه قیمت انواع نان با افزایش ۱۵ درصدی مواجه می‌شود و حتی برخی نانوایان هم قیمت‌های جدید را از همان زمان تغییر دادند، ولی پس از آن اتاق اصناف تغییراتی در زمان اجرای آن مطرح کرد و نهایتا قرار بود از امروز افزایش قیمت در تهران اعمال شود، اما امروز در قالب صحبت‌های رییس جمهور اینگونه اعلام شده که باید قیمت نان به حالت قبل بازگردد.