جا ماندن پین ۲۵ سانتی در بدن بیمار

0
159

زن میانسال پس از تحمل ماه‌ها درد و رنج، متوجه شد که پزشک جراح یک پین ۲۵ سانتی‌متری را در بدن او جا گذاشته است.
این اتفاق عجیب در یکی از بیمارستان‌های شهرستان گرگان رخ داد. آذرماه سال۹۳ زن میانسالی به نام زبیده کردمصطفی که دچار شکستگی پا شده بود برای عمل جراحی به بیمارستانی در گرگان انتقال یافت اما پس از عمل نه‌تنها بهبود نیافت، بلکه دچار دردسرهای فراوان دیگری شد.

دختر این زن در گفت‌وگو با همشهری می‌گوید: ما در شهرستان بندرگز زندگی می‌کنیم و وقتی این حادثه رخ داد، مادرم را به بیمارستان شهرمان بردیم اما در آنجا گفتند که باید وی را نزد متخصص ارتوپد ببریم. به همین دلیل راهی بیمارستانی دولتی در گرگان شدیم ولی به‌دلیل عدم‌حضور متخصص ارتوپد، مجبور شدیم مادرم را به بیمارستانی خصوصی ببریم.

وی ادامه می‌دهد: پزشک جراح پس از معاینات اولیه، وقت جراحی تعیین کرد و درنهایت این عمل انجام و پس از آن مادرم از بیمارستان مرخص شد. پزشک به‌جای پروتز از پیچ و پلاک استفاده کرده بود و با این حال هرچه می‌گذشت به‌جای اینکه حال مادرم بهتر شود، او بدتر می‌شد.

دردی که مادرم تحمل می‌‌کرد در نهایت باعث شد که دوباره نزد پزشک برود و به خواست او رادیوگرافی کرد و پزشک جراح پس از رادیوگرافی گفت که پیچ و پلاک‌ها باز شده و درد مادرم به همین دلیل است. بنابراین یک‌بار دیگر مادرم زیر تیغ جراحی رفت اما پس از آن حالش از قبل هم بدتر شد. او حتی نمی‌توانست به‌راحتی بنشیند و این بار علاوه بر درد پا، دچار درد شکمی نیز شده بود.

دختر جوان می‌گوید: برای چندمین بار مادرم را نزد پزشک جراح بردیم. او ابتدا مدعی شد که درد مادرم به‌خاطر جوش نخوردن استخوانش است. با این حال یک‌بار دیگر خواست که سونوگرافی و رادیوگرافی انجام دهیم و وقتی نتیجه آن را دید، گفت که استخوان مادرم به‌طور کامل جوش نخورده و خواست که او را در بیمارستان دولتی بستری کنیم و همانجا نیز دردشکمش را درمان کنند.

با شنیدن این حرف‌ها شک کردیم، چرا که دلیلی نداشت برای اینکه مادرم از ویتامین استفاده کند، ‌در بیمارستان بستری شود. برای همین تصمیم به سی‌تی‌اسکن گرفتیم و آنجا بود که معلوم شد یک پین ۲۵سانتی‌متری در سمت راست شکم مادرم جا مانده است. این در حالی بود که پای چپ مادرم شکسته و عمل جراحی شده بود. پین به‌گونه‌ای بود که وقتی مادرم می‌نشست، سر آن به پوست فشار می‌آورد و کاملا معلوم بود.

وقتی دوباره نزد پزشک جراح رفتیم، او بار دیگر مادرم را زیر تیغ جراحی برد و پین را از شکمش خارج کرد. به این ترتیب مادرم به‌خاطر شکستگی پایش، سه بار زیر تیغ جراحی رفت و در این مدت‌ درد فراوانی را تحمل کرد. ما هم تصمیم گرفتیم از پزشک جراح شکایت کنیم و هم‌اکنون رسیدگی به پرونده ما در دادسرا و کمیسیون پزشکی ادامه دارد.

این در حالی است که در این مدت علاوه بر درد و رنجی که مادرم تحمل کرد، ما هزینه‌های زیادی ازجمله هزینه ۳عمل جراحی متحمل شدیم و حالا هم قرار است مادرم برای بار چهارم زیر تیغ جراحی برود و این بار در پایش پروتز بگذارند تا شاید دردسری که کشیده بود، تمام شود.

براساس این گزارش، چند روز پیش هم ماجرای جا‌ماندن پنس جراحی در شکم بیماری ۳۵ساله، خبرساز شد. این پنس حدود ۲‌ماه قبل در عمل جراحی بیمار در یکی از بیمارستان‌های شهریار در شکمش جا مانده بود و حالا حال عمومی بیمار رضایتبخش است.