جان زندانی سیاسی ماشالله حائری در معرض خطر جدی قرار گرفته است

0
162

بنابه گزارشات رسیده  زندانی سیاسی ماشالله حائری در پی وخامت شدید وضعیت جسمی اش و خونریزی از ناحیه گوش و بینی اش به خارج از زندان منتقل گردید.

روز سه شنبه و چهارشنبه ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ماه وضعیت جسمی زندانی سیاسی ماشالله حائری به وخامت گرایید و به نقطه بسیار خطرناکی رسیده است . او از ناحیه گوش و بینی دچار خونریزی شده است . بازجویان وزارت اطلاعات علیرغم شرایط حاد جسمی این زندانی سیاسی ۲ روز او را در این حالت در زندان نگه داشتند ومانع درمان وی شدند.

تا اینکه روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه خونریزی از ناحیه گوش و بینی شدت بیشتری به خود گرفت و او هنگام حرکت کردند قادر به حفظ تعادل خویش نبود و چندین بار زمین خورد و به نقطه ای بسیار خطرناکی رسیده بود در این حالت وی را به خارج از زندان منتقل کردند.

زندانی سیاسی ماشالله حائری مدت طولانی است که از وضعیت حاد جسمی رنج می برد اما بازجویان وزارت اطلاعات مانع درمان این زندانی سیاسی هستند.

از طرفی دیگر زندانی سیاسی حسن طفاح ۸۵ ساله که دچار سرطان خون می باشد و وضعیت جسمی وی به غایت حاد می باشد و حتی پزشک قانونی اعلام کرده است که این زندانی قادر به تحمل حبس نیست اما بازجویان وزارت اطلاعات مانع درمان و آزاد کردند وی هستند . همچنین زندانی عقیدتی یدالله سبحانی از هموطنان بهایی در شرایط حاد جسمی بسر می برند و بدون درمان به حال خود رها شده است.

بازجویان وزارت اطلاعات مرگ تدریجی و زجر کش کردن زندانیان سیاسی و عقیدتی بیماررا پیش می برند و تا به حال تعدادی از زندانیان را بدین طریق زجرکش نموده اند .بازجویان وزارت اطلاعات مجری فرامین آخوند محمود علوی وزیر اطلاعات دولت آخوند حسن روحانی است که آنها مجریان سیاستهای سرکوبگرانه و غیر انسانی آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم را پیش می برند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، نسبت به شیوه زجر کش کردن زندانیان سیاسی بیمار در زندانهای ولی فقیه توسط بازجویان وزارت اطلاعات هشدار می دهد و خواستار اقدامان کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای جلویگیری از سیاستهای ضدبشری زجرکش کردن زندانیان سیاسی بیمار در زندانهای ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۱۸ اردیبهشت ۹۳ برابر با ۷ می ۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مطلب قبلیبزرگ ترین افتخار علی کریمی
مطلب بعدیاعدام جمعی و قرون وسطایی ۵ زندانی در زندان مرکزی کرمان
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...