تیم شمشیربازی سابر ایران در جایگاه چهارم جهان ایستاد

0
140
تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران در ادامه موفقیت های خود برای حضور در بازیهای المپیک، برای نخستین بار در طول تاریخ به عنوان چهارم پیکارهای قهرمانی جهان دست یافت.

رقابت‌های تیمی اسلحه سابر قهرمانی جهان در ریودوژانیرو برزیل برگزار شد و ملی پوشان ایران روز پنجشنبه در دیدار رده بندی مقابل تیم رومانی تن به شکست دادند و به مقام چهارم رسیدند.

تیم ایران در دور نخست با قرعه استراحت روبرو شد اما در مرحله دوم با نتیجه ۴۵ بر ۴۰ تیم فرانسه – سومین تیم جهان – را شکست داد و برای نخستین بار در طول تاریخ در جمع هشت تیم برتر رقابت های قهرمانی جهان قرار گرفت.

ملی پوشان شمشیربازی ایران در دومین گام آمریکا که رنکینگ نخست تیمی جهان را در اختیار دارد، با نتیجه ۴۵ بر ۴۰ شکست دادند. با کسب این برد ارزشمند آنها در ادامه صعودهای تاریخی خود به مرحله نیمه نهایی راه یافتند تا یک گام با کسب مدال فاصله داشته باشند.

شاگردان پیمان فخری در مرحله نیمه نهایی و برای صعود به فینال برابر مجارستان صف آرایی کردند و با متحمل شدن شکست ۴۵ بر ۳۲ مقابل این تیم مدعی از صعود بازماندند.

ملی پوشان ایرانی در مرحله رده بندی، مقابل رومانی به میدان رفتند و با متحمل شدن شکست ۴۵ بر ۳۵ به عنوان چهارم مسابقات دست یافتند.

به گزارش همشهری؛ تیم ایران با سرمربیگری پیمان فخری و با ترکیب مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و فرزاد باهر ارسباران در این دوره از رقابت ها شرکت کرده بود.