تکواندو قهرمانی آسیا – جاکارتا؛ درخشش بانوان با طلای اخلاقی..

0
416

رقابتهای تکواندو نوجوانان آسیا که در جاکارتای اندونزی جریان دارد تیم های پسران و دختران کشورمان موفق به کسب یک نشان طلا، سه نقره و دو برنز شدند.

به گزارش  مهر، هفتمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا روز گذشته در سالن تنیس شهر جاکارتا آغاز شد که امروز در دومین روز این مسابقات هانیه اخلاقی یک نشان طلا، امیری، یعقوبی و قلی‌زاده سه نشان نقره، پونه فرجی به همراه مهسا جدی موفق به کسب دو نشان برنز شدند.

هانیه اخلاقی تکواندوکار ملی پوش کشورمان در وزن ۶۸+ کیلوگرم، با کسب مدال طلا،‌ بر سکوی قهرمانی قاره کهن ایستاد. در رقابتهای این وزن نیز،‌ نمایندگان چین تایپه، اردن و قزاقستان،‌ به ترتیب مقام های دوم و سوم مشترک را از آن خود کردند. در وزن ۴۶- کیلوگرم پونه فرجی نماینده کشورمان به همراه تکواندوکاری از فیلیپین با کسب مدال برنز بر سکوی سوم مشترک ایستادند. کره و تایلند در این وزن به ترتیب اول و دوم شدند.

مهسا جدی نماینده کشورمان در وزن ۵۵- کیلوگرم دیگر ملی پوش کشورمان بود که موفق به کسب نشان برنز شد. در این وزن نیز نمایندگان تایپه و کره اول و دوم شدند.

اما در بخش پسران سه نماینده کشورمان در بازیهای پایانی مغلوب رقبای خود شده و از دست یابی به نشان طلا بازماندند. جواد امیری در وزن ۵۱- کیلوگرم با کسب مدال نقره به مقام نایب قهرمانی دست یافت،‌ در دیدارهای این وزن تکواندوکاران کره و فیلیپین به ترتیب مقام های اول و سوم را کسب کردند.

IMG15484494

ابوالفضل یعقوبی در وزن ۵۹- کیلوگرم هم به نشان نقره دست یافت. تکواندوکاران کره،‌ تایلند و چین تاپیه به ترتیب اول و سوم مشترک شدند. در وزن ۶۸- کیلوگرم رامین حسین قلی زاده دیگر نماینده کشورمان مقام نایب قهرمانی این وزن را به خود اختصاص داد و در این وزن نیز تکواندوکار چین اول شد،‌ نمایندگان کره و هند بر سکوی سوم مشترک ایستادند.

در نخستین روز از این دوره رقابتهای قهرمانی آسیا،‌ تکواندوکاران کشورمان موفق به کسب یک مدال طلا در وزن ۸۷- کیلوگرم توسط سعید رجبی و دو نقره در اوزان ۴۵- و ۸۷+ کیلوگرم توسط محمد اصلانی و محمدرضا اینانلو شدند.

با احتساب مدالهای روز نخست ، نوجوانان ایرانی تا کنون دو نشان طلا ، ۵ نقره و دو برنز کسب کرده اند.

 این دوره از مسابقات فردا یکشنبه به پایان می رسد.