تولید سراتو متوقف شد

0
268

شرکت کره‌ای کیاموتورز هم بعد از خروج رنو فرانسه، سیتروئن فرانسه و برلیانس چین، به پیروی از تحریم‌های آمریکا، به‌همکاری با جمهوری اسلامی و گروه خودروسازی سایپا پایان داد.

به‌دنبال پیروی شرکای خارجی صنعت خودرو جمهوری اسلامی از تحریم‌های آمریکا و بازداری آنان در تامین قطعات، شرکت کیاموتورزکره‌جنوبی نیز ایران را ترک کرده و به همکاری خود با گروه سایپا پایان داد.

به‌دنبال این تصمیمِ شرکت کره‌ای، تولید خودرو کیاسراتو در سایپا نیز این هفته متوقف خواهد شد و خطوط تولید آن نیز جمع‌آوری می‌شود.

با خروج کیاموتورز از چرخه تولید مشترک خودرو با سایپا، این شرکت نیز به جمع شرکت‌های رنو، سیتروئن، برلیانس، ولوو و ایویکو خواهد پیوست که پیشتر با بدعهدی و عمل نکردن به تعهدات خود به‌ تولید مشترک خودرو در ایران پایان داده‌ بودند.

تسنیم گزارش داد؛ گفتنی است گروه خودروسازی سایپا با درک کامل از شرایط پیش آمده برای هموطنانی که متقاضی تحویل خودروهای تولید مشترک با شرکای خارجی بودند، اقدامات لازم را جهت جلب رضایت مشتریان و تبدیل خودروهای ثبت‌نامی آنها به خودروهای قابل تحویل انجام داده و همچنین پیگیری‌های حقوقی بین‌المللی را برای احقاق حق شرکت و مشتریانش ادامه می‌دهد.