توسعه دست رباتیک با فناوری چاپ ۳بعدی

0
418

شرکت “Unlimited Tomorrow” در نیویورک از دست رباتیکی که توسط چاپ سه بعدی توسعه داده است، در نمایشگاه CES ۲۰۱۹ رونمایی کرد.

 دست رباتیک مذکور مجهز به حسگرهای عضلانی و یک سیستم کنترل هوشمند است که همه این‌ ها با هم عمل می‌کنند تا به کودکانی که دست‌شان قطع شده، توانایی گرفتن اشیاء و حرکت دادن انگشتان را بدهند.

قیمت دست رباتیک شرکت “Unlimited Tomorrow” حدود ۱۰ هزار دلار است.

بنابر گزارش‌ها، این شرکت قصد دارد تا قیمت این دست رباتیک را تا اواسط سال به نصف برساند.

با اینکه همه افراد می‌توانند از این دست استفاده کنند، اما این شرکت بیشتر تمرکز خود را بر روی ساخت اندام‌های مصنوعی برای کودکان گذاشته است.

هزینه خرید اندام مصنوعی برای خانواده‌هایی که فرزندشان قطع عضو شده است خیلی بالا است زیرا آنها با رشد و بزرگ شدن فرزندشان می‌بایست اندام مصنوعی جدیدی را برای آنها خریداری کنند.

57812386

اکنون این شرکت با کمک اسکن و چاپ سه بعدی توانست اندام مصنوعی با قیمت مناسب توسعه دهد به طوریکه اکنون خانواده‌ها می‌توانند یک دست رباتیک را تنها با صرف هزینه ۵ هزار دلار و نه ۱۰۰هزار دلار خریداری کنند.

کاربران با این دست می‌توانند به راحتی انگشتان خود را حرکت دهند و به دلیل سیستم کنترل هوش مصنوعی که درون آن تعبیه شده افراد می‌توانند کارهای روزمره مانند نوشتن و برداشتن فنجان قهوه شان را انجام دهند. به گفته این شرکت، این سیستم  به صورت بی‌سیم شارژ می‌شود و با هر بار شارژ می‌توان سه الی چهار روز از آن استفاده کرد.

57812387

این دست رباتیک علاوه بر قیمت مناسبی که نسبت به دیگر اندام‌های مصنوعی بازار دارد، سبک‌تر نیز است. آنها ۱۰ پوند و این تنها ۱.۵ پوند وزن دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل،همچنین سیستم مذکور مجهز به فناوری لمسی است . فناوری لمسی یا فناوری بَساوشی به گونه‌ای از فناوری گفته می‌شود که از راه لمس و توسط حرکت، لرزش یا اِعمال فشار با کاربر تعامل می‌کند.