تهدید سعید عابدینی به مرگ از سوی زندانیان محکوم به اعدام زندان رجایی شهر

0
206

همسر سعید عابدینی، کشیش ایرانی- آمریکایی تبار که به هشت سال زندان محکوم شده است  گفت این کشیش بارها از سوی هم بندی هایش با چاقو تهدید به مرگ شده و امنیت جانی ندارد. این کشیش در آخرین ملاقات کابینی خود به خانواده اش گفته است که هر روز با چاقو از سوی زندانیانی که عمدتا محکوم به اعدام هستند تهدید به مرگ می شود.

این کشیش ایرانی به دلیل انتقاد از وضعیت زندان اوین در تاریخ ۱۲ آبان ماه به بند زندانیان خطرناک زندان رجایی شهر کرج منتقل شد و تا کنون علیرغم پیگیری های خانواده اش، مسولان با انتقال او به بند دیگر موافقت نکردند. همسر این کشیش به کمپین گفت: «تقاضای ما آزادی سعید بود اما حالا می بینیم او را به میان زندانیان خطرناک فرستاده اند. هر لحظه ما و خودش با نگرانی و ترس طی می شود.»

سعید عابدینی، نوکیش مسیحی ایرانی ـ آمریکایی تبار پس از تغییر مذهب در سال ۱۳۸۵ از ایران به آمریکا رفت و در مهرماه ۱۳۹۱ برای «بازدید از خانواده و تاسیس یک پرورشگاه» به ایران برگشت که در منزل پدریش دستگیر شد.

او در بهمن ماه همان سال به اتهام تشکیل کلیسای خانگی در ایران به قصد بر هم زدن امنیت ملی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ۸ سال زندان محکوم شد. دادگاه تجدید نظر عینا این حکم را تایید کرده است.

این زندانی عقیدتی در تاریخ ۱۲ آبان ماه به طور ناگهانی و بی دلیل به بند زندانیان خطرناک زندان رجایی شهر منتقل شد.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان ازکمپین بین المللی حقو ق بشر در ایران؛ خانم عابدینی با اظهار اینکه همسرش در بند زندانیان خطرناک امنیت جانی ندارد گفت: «سعید به پدرش گفته که هر چه مواد غذایی از فروشگاه زندان می گیرد با تهدید چاقو به زندانیان دیگر می دهد. سعید گفته بارها شب ها از خواب بیدار می شود و می بیند زندانیان دیگر بالای سرش هستند و می خواهند که کیف او را بردارند. سعید هر روز و شب دچار ترس و استرس است به خصوص که در دعواهای که پیش آمده چندین بار دیده زندانیان با چاقو یکدیگر را زده اند و زندانبان ها هم دخالتی نکرده اند.»

نغمه عابدینی با اشاره به آخرین ملاقات خانواده همسرش با او در زندان رجایی شهر گفت: «دوشنبه ۱۱آذر ماه پدر سعید او را در زندان ملاقات کرده است. سعید به دلیل وضعیت بد بهداشتی بند دچار شپش شده و همچنین خونریزی معده و عفونت ادارش تشدید پیدا کرده اما ماموران زندان از گرفتن داروهای او خودداری می کنند. در واقع از روز ۱۲ آبان ماه که به طور ناگهانی از زندان واین به زندان رجایی شهر منتقل شد هر هفته پدر سعید داروهای او را به مسولان زندان می دهد تا به او بدهند اما آنها قبول نمی کنند. پدرش می گفت حال جسمی سعید خیلی بد است.»

همسر کشیش ایرانی زندانی در خصوص اینکه آیا خانواده اش برای خروج او از بند مجرمان خطرناک درخواست داده اند، گفت: «بارها پدر سعید برای انتقال او به بند دیگر به مسولان التماس کرده حتی زندانیان بند سیاسی رجایی شهر هم تقاضای انتقال او را به بند خودشان داده اند اما پاسخ مسولان به پدر سعید این بوده که او باید تا آخرین روز حبسش در این بند بماند.»

نغمه عابدینی در خصوص علت انتقال ناگهانی همسرش به زندان رجایی شهر و موافقت نکردن با جا به جایی او گفت: « روز ۹ آبان ماه آیت الله ایروانی، استاد اسلام شناسی دانشگاه واشنگتن دی سی از سعید در زندان اوین ملاقات کرد. راستش ما نمی دانیم که چطور اجازه ملاقات به این آیت الله داده شده چون تا ب آن لحظه هیچکسی جز خانواده حق ملاقات با سعید را نداشت. در این ملاقات آیت الله ایروانی درباره مشکلات سعید در زندان پرسیده است و سعید هم از وضعیت نابسامان زندان، خودش و هم بندی هایش گفته است. پس از این دیدار او را در تاریخ ۱۲ آبان ماه برای تنبیه به زندان رجایی شهر منتقل کردند. ما فکر می کنیم می خواستند او را تنبیه کنند.»

مطلب قبلیوندی شرمن: ایران بخش وسیعی از زیربنای اتمی خود را رها کند
مطلب بعدیبرنامه کامل جام جهانی ۲۰۱۴ اعلام شد
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...