تمجید FIFA از درخشش پرسپولیس و تراکتورسازی در آسیا

0
237

فیفا در گزارشی به بررسی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا پرداخت و در آن از ۸ تیم صعود کننده به مرحله حذفی در غرب آسیا سخن گفت. این سایت در گزارش خود نوشت که ۳ تیم از ۴ تیم ایرانی توانستند به مرحله بعدی صعود کنند و پس از آن به قدرتمندی تیم پرسپولیس اشاره و از محمد رضا اخباری تمجید کرد.

فدراسیون جهانی فوتبال نوشت امسال لیگ قهرمانان آسیا از ۳۲ تیم به ۴۰ تیم افزایش یافت و همین مسئله باعث شد تا گروه‌ها و نحوه صعود به شدت جذاب و پرهیجان دنبال شود. فیفا نوشت که صعود در لیگ قهرمانان آسیا اصلا اتفاق ساده‌ای نبود و دیده شد حتی قهرمان آسیا در سال ۲۰۱۹ یعنی الهلال به سختی و به دلیل تساوی الاهلی و الدحیل به مرحله بعدی راه یافت. قهرمان سال ۲۰۱۱ تیم السد قطر نیز با هدایت ژاوی نتوانست راهی مرحله بعدی شود.

فیفا در گزارش خود به تمجید از تراکتور پرداخت و نوشت که نماینده ایرانی تنها تیم بدون شکست این رقابت بود و توانست به عنوان تیم دوم به مرحله بعدی صعود کند.

فدراسیون جهانی فوتبال در ادامه گزارش خود به بررسی بهترین و خاطره‌انگیز ترین لحظات لیگ قهرمانان آسیا در این دوره اشاره کرد و در آن به اقتدار بلامنازع پرسپولیس در گروه پنجم اشاره کرد. فیفا نوشت که فینالیست لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ اقتدار خود را ادامه داد و توانست یک تسلط کامل در گروه ایجاد کند. پرسپولیس که در لیگ داخلی ایران ۹ بار قهرمان لیگ شده ۴ برد متوالی کسب کرد و در بازی انتهایی مقابل الریان به برتری ۴ بر ۲ رسید.

فیفا یکی از لحظات برتر لیگ قهرمانان آسیای امسال را درخشش دروازه‌بانان دانست و در آن به تمجید از تراکتور و محمد رضا اخباری پرداخت. این سایت نوشت که نماینده ایران بهترین تیم در خط دفاعی بود و کمترین گل را در این رقابت با ۶ گل دریافت کرد. فیفا نوشت که بدون شک درخشش محمد رضا اخباری باعث ایجاد این رکورد شده و نمی‌توان از مهارهای قهرمانانه او مقابل شارجه گذشت. این درخشش به حدی بود که مربی حریف زبان به تمجید او باز کرد و اخباری را بهترین بازیکن گروه دانست.

همشهری نوشت؛ فیفا در ادامه گزارش خود به درخشش استقلال تاجیکستان اشاره کرد (گزارشی از آشنایی با حریف پرسپولیس را در اینجا مشاهده کنید) و به تمجید اولونگا، بازیکن تیم الدحیل که مقابل استقلال ایران درخشان ظاهر شد، پرداخت.