«تل ماسه» سریال هم می‌شود

0
257

سرویس استریمینگ وارنر میدیا دستور ساخت سریالی بر مبنای رمان علمی تخیلی «تل ماسه» را داده است تا کارگردانی که فیلم آن را می‌سازد، سریال را هم جلوی دوربین ببرد.

در حالی که ساخت فیلم‌سینمایی «تل ماسه» به کارگردانی دنیس ویلنوو در دست اجرا است، اکنون اعلام شد یک سریال نیز بر مبنای همین داستان ساخته می‌شود.

از مدتی پیش ساخت فیلم «تل ماسه» به کارگردانی دنیس ویلنوو شروع شد و گفته شد که تیموتی شالامه نیز از بازیگران آن خواهد بود. اکنون اعلام شده کمپانی لجندری کار ساخت و توزیع سریالی از این رمان را هم انجام می‌دهد.

این کمپانی سال ۲۰۱۶ قراردادی با خانواده فرانک هربرت نویسنده کتابی به همین نام منعقد کرد تا حق استفاده از این رمان را به دست آورد و نه تنها ساخت فیلم سینمایی بلکه پروژه‌های تلویزیونی از این اثر علمی-تخیلی را نیز در اختیار گرفت.

حالا گفته شده سریال تلویزیونی با عنوان «تل‌ ماسه: خواهری» از زاویه چشم یکی از زنان این رمان روایت می‌شود.

قرار است ویلنوو کارگردانی پایلوت این سریال را انجام دهد و جان اسپیتس فیلمنامه آن را بنویسد. این ۲ که با هم فیلمنامه فیلم سینمایی را نیز نوشته بودند در کنار برایان هربرت، تهیه کننده سریال نیز خواهند بود.

گفته شده لجندری قصد دارد این مجموعه را در پلتفرم‌های مختلف بسط دهد.

پیشتر یک سریال سه قسمتی علمی تخیلی در سال ۲۰۰۰ از این مجموعه روی آنتن رفته بود. بعد نیز «فرزندان تل‌ ماسه» در سال ۲۰۰۳ به نمایش درآمد.

این در حالی است که بازسازی فیلم سینمایی «تل ماسه» قرار است ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰ اکران شود. در کنار تیموته شالامه، ربکا فرگوسن، اسکار ایزاک، جاش برولین و دیو باتیستا بازیگران این فیلم هستند.

اولین فیلم سینمایی از این اثر سال ۱۹۸۴ توسط دیوید لینچ و بر مبنای فیلمنامه‌ای که خودش نوشته بود، ساخته شد.

«تل ماسه: خواهری» سومین سریال رسمی است که وارنر میدیا در دستور ساخت قرار داده است.

«تل ماسه» یک مجموعه هشت تایی رمان علمی-تخیلی است که اولین جلد آن سال ۱۹۶۵ میلادی منتشر شد. بسیاری از هواداران ژانر علمی-تخیلی، این اثر را یکی از برترین داستان‌های این ژانر برای تمام اعصار می‌دانند.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، داستان این مجموعه در آینده‌ای دور می‌گذرد که در آن جوامع به صورت ملوک‌الطوایفی و با الهام از مردمان و فرهنگ عرب و ایرانی بر کهکشان‌ها و ستارگان حکومت می‌کنند. در این میان شخصیتی به نام پل آتریدیز در مرکز داستان قرار دارد که خانواده‌اش کنترل بیابان‌های سیاره آراکیس را در اختیار دارد اما به خانواده آنها خیانت می‌شود و بعد داستان تمی سیاسی، مذهبی به خود می‌گیرد و پل برای بازسازی خانواده جلو می‌آید.