تقدیر از یک عمر دستاورد هنری آل پاچینو

0
320

ستاره سه‌گانه «پدرخوانده» ماه دسامبر با اهدای جایزه مرکز کندی برای یک عمر دستاورد هنری مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

جایزه مرکز کندی هر سال به هنرمندانی که در طول حیاتشان بر فرهنگ آمریکا تاثیرگذار بوده‌اند، اهدا می‌شود.

مرکز جان‌ اف کندی پنج‌شنبه نام آل پاچینو ستاره سینمای آمریکا، مارتا آرگریش پیانیست آرژانتینی، میویس استاپلز خواننده سبک بلوز، جیمز تایلر آهنگساز و ترانه‌سرا و گروه موسیقی «ایگلز» را به عنوان برندگان این دوره از جایزه مرکز کندی اعلام کرد. این جایزه طی مراسمی ۲۷ دسامبر به این افراد اهدا می‌شود.

گروه «ایگلز» قرار بود سال گذشته این جایزه را دریافت کند اما به دلیل مشکلات سلامتی گلن فری اهدای جایزه به آن‌ها عقب افتاد. هر چند گلن فری نهایتاً ژانویه در ۶۷ سالگی درگذشت.

شاید به گمان بسیاری برای اهدای این جایزه به پاچینو کمی دیر شده باشد، چرا که بسیاری از هم‌قطاران او در دهه هفتاد میلادی (دورانی که در آن پاچینو چهار بار برای فیلم‌های «پدرخوانده»، «سرپیکو»، «پدرخوانده ۲» و «بعد از ظهر سگی» نامزد جایزه اسکار شد.) از جمله رابرت دنیرو، داستین هافمن، جک نیکلسون و رابرت ردفورد پیش از این جایزه مرکز کندی را گرفته‌اند.

البته پاچینو  پیش از این بارها مورد تقدیر قرار گرفته بود. جایزه سسیل بی دومیل برای یک دستاورد هنری در گلدن گلوب و جایزه یک عمر دستاورد هنری بنیاد فیلم آمریکا از مهم‌ترین آن‌ها است.

 به گزارش خبرآنلاین به نقل از گاردین، مراسم سال گذشته با اجرای استفن کولبرت برای تقدیر از جرج لوکاس، ریتا مورنو، سیسیلی تایسون، سیجی اوزاوا و کارول کینگ برگزار شد.

jasonsvoices.com