تعداد جان‌باختگان کادر درمانی کشور براثر کرونا به حداقل ۱۰ نفر رسید

0
156

۲ پزشک فداکار گیلانی امروز ۱۸ اسفند ماه در راه مبارزه با کرونا درگذشتند تا جان باختگان کادر درمان کشور براثر کرونا به حداقل ۱۰ نفر برسد.

رئیس اسبق انجمن پزشکان عمومی رشت و یک پزشک اهل شهرستان شفت ساعاتی پیش در راه خدمت و مداوای بیماران کرونایی جان خود را از دست دادند.

دکتر محمد محمدی که از پزشکان باسابقه و پرتلاش شهر رشت است در راه مداوای بیماران مبتلا به کرونا  سلامتی خود را به خطر انداخت و ساعاتی پیش چشم از جهان فرو بست.

دکتر محمدعلی ربیعی نیز دیگر پزشک فداکار گیلانی اهل شهرستان شفت است که این روزها سخت مشغول خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی بود اما متاسفانه به‌دلیل عفونت دستگاه تنفسی ساعاتی پیش درگذشت‌.

پرستاران و پزشکان این روزها در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند و از همین رو سلامتی آنها بیش از هر قشر دیگری در معرض خطر است اما این ناجیان سپیدپوش بی هیچ منتی و حتی با کمترین امکانات به بیماران رسیدگی می‌کنند.

تاکنون چندین تن از کادر بهداشت و درمان در استان گیلان به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

جان‌باختگان کادر درمان کشور براثر کرونا

 1. حمید لطیفی، ارتوپد (فومن)
 2. رضا کوچکی‌نیا، پزشک عمومی (لاهیجان)
 3. غلامرضا وثوقی‌کیا، پرستار (رشت)
 4. علی شیخ مرادی، پرستار (رشت) 
 5. سیامک دیوشلی، متخصص اطفال (انزلی) 
 6. مصطفی صمدی، پزشک عمومی (بابل)
 7. محمدعلی ربیعی، پزشک عمومی (شفت گیلان)
 8.  نرجس خانعلی‌زاده، پرستار (لاهیجان)
 9. رامین عزیزی‌فر، پرستار (تهران)
 10. محمد محمدی، پزشک ( رشت)
 • جان پرستاران گیلان با کمبود جدی تجهیزات درخطر است

مسئول روابط عمومی نظام پرستاری شرق گیلان با قدردانی از هموطنانی که کمکهای خود را به بیمارستانهای شرق گیلان اهدا کردند، گفت: با توجه به افزایش مراجعه بیماران با علائم حاد تنفسی به تمامی مراکز درمانی؛ گروههای پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی استان در معرض کمبود شدید تجهیزات به ویژه ماسکهای فیلتر دار هستند.

محمد حسین پور با بیان اینکه اینکه این اقلام مصرفی بوده و هر چقدر هم تامین شود به دلیل مصرف روزانه و عفونی شدن لباس‌ها و برخی تجهیزات باز هم نیاز است، گفت: بیمارستان های شرق گیلان نیازمند ارسال سریع، فوری و مستمر تجهیزات به مراکز درمانی و بیمارستانی هستند که امیدوارم مردم برای مبتلا نشدن کادر زحمتکش بیمارستانی به کمک این گروه ها بشتابند.

وی برخی از مهمترین نیازهای کادر پرستاری و پزشکی مراکز درمانی لاهیجان، آستانه اشرفیه، لنگرود، رودسر و سیاهکل را ماسک فیلتردار، لباس مخصوص، گان‌های آستین دار، ژل و محلول‌های ضد عفونی، کلاه، روکفشی، عینک یکبار مصرف، شیلد محافظ صورت، ماسک طبی نانو اعلام کرد و از گروه‌های مردم نهاد و خیرین خواست در این جهاد مقدس شرکت کنند و  یاور و کمک کننده مدافعان خط مقدم جبهه سلامت در این خطه از ایران اسلامی باشند.

وی اظهارداشت: حجم مصرفی این تجهیزات بطور روزانه در مبارزه با بحران کرونا در خوشبینانه ترین حالت به هزار مورد مصرفی در هر یک از اقلام می رسد، پرستاران و کادر پزشکی بیمارستان‌ها برای پیروزی بر ویروس منحوس کرونا نیازمند حمایت‌های فوری و سریع تمامی نهادهای دولتی و مردمی از سراسر کشور هستند.

پرستاران بیمارستان شهید امینی لنگرود نیز در درخواستی مشترک و هماهنگ خواستار کمک‌های فوری شدند و  تاکید کردند که هیچگونه تجهیزات مناسب و استاندارد برای مقابله با کرونا در اختیار ندارند.

آنها می گویند: در صورت ادامه این وضعیت و خدمت بدون تجهیزات حفاظتی مناسب و استاندارد هیچ فردی برای پرستاری از بیماران در بیمارستان امینی لنگرود باقی نخواهد ماند و همه پرستاران مبتلا خواهند شد.

نظام پرستاری شرق گیلان چند روز قبل  طی فراخوانی عمومی از مردم و خیرین خواست: در این موضوع ورود یافته و کمک‌های خود را اهدا کنند.  این تشکیلات برای واریز کمک‌های نقدی شماره کارت۵۸۹۴۶۳۷۰۰۰۰۸۳۰۷۸ و شماره تلفن ۰۹۱۱۸۴۱۶۷۵۰ را برای ارتباط از طریق واتساپ در اختیار شهروندان و خیرین قرار داده است.

به گزارش تسنیم؛ دکتر حمید لطفی متخصص ارتوپدی از رشت، دکترسیامک دیوشلی متخصص اطفال از انزلی، دکتر مصطفی صمدی پزشک عمومی از بابل، علی شیخ مرادی پرستار از رشت، دکتر رضا کوچکی نیا پزشک عمومی از رشت، نرجس خانعلی زاده پرستار از لاهیجان، رامین عزیزی فر پرستار از تهران، غلامرضا وثوقی کیا پرستار از رشت و دکتر محمد علی ربیعی پزشک عمومی از شفت گیلان از جمله قربانیان کادر پرستاری و پزشکی در ایران به شمار می‌روند.